i3 2100 Sisteme işletim sistemi önerisi

AlevnaX

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba benim sistemim bu;

AC 230v xpower 600W / Quadro H61 l3y / 8 GB RAM.
Intel(r) Core(tm) i3 - 2100 CPU @ 3.10GHz 3.10GHz
X64 bit / GT710 1 GB / 1 SATA SSD 2 HDD hard disk.

Bu sisteme hangi Windows sürümü en uygun olur? Windows 10 kullanıyordum uzun süredir biri şey demişti senin sistemin Windows 10 için uygun değil demişti. Şimdi de format atacağım için kararsız kaldım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Windows 10 ucu ucuna yeterli sisteminiz için. Eğer oyunlarda daha çok performans isterseniz Windows 8.1 kurabilirsiniz. Eğer memnunsanız Windows 10'dan devam etmenizi öneririm.

Merhaba benim sistemim bu;

AC 230v xpower 600W / Quadro H61 l3y / 8 GB RAM.
Intel(r) Core(tm) i3 - 2100 CPU @ 3.10GHz 3.10GHz
X64 bit / GT710 1 GB / 1 SATA SSD 2 HDD hard disk.

Bu sisteme hangi Windows sürümü en uygun olur? Windows 10 kullanıyordum uzun süredir biri şey demişti senin sistemin Windows 10 için uygun değil demişti. Şimdi de format atacağım için kararsız kaldım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Bende senin işlemcinin üst modeli olan i3-2120 CPU @ 3.30 GHz 3.30 GHz var, HDD ile Windows 10'da sıkıntı yaşamıyorum.

Windows 10 biraz ağır kalır senin harf diskin için muhtemelen, özellikle hardiskinin RPM hızı düşükse ağır çalışır, Windows 7 tavsiyemdir.

Windows 10 ucu ucuna yeterli sisteminiz için. Eğer oyunlarda daha çok performans isterseniz Windows 8.1 kurabilirsiniz. Eğer memnunsanız Windows 10'dan devam etmenizi öneririm.
Hocam HDD rpm hızı düşükse ağır gelmez mi Windows 10?

Windows 10 biraz ağır kalır senin harf diskin için muhtemelen, özellikle hardiskinin RPM hızı düşükse ağır çalışır, Windows 7 tavsiyemdir.

Hocam HDD RPM hızı düşükse ağır gelmez mi Windows 10?

SSD'ye kurarsa bir şey olmaz. HDD'ye kurarsa oyunlarda %100 disk kullanımı hatasını çeker.

Yeni konular

Geri
Yukarı