i3 2100 ve ASUS H61M-K sistem yükseltme

seydex

Centipat
Uzun süredir kullanmadığımı bilgisayarımı yükseltmek istiyorum ve bu konuda sizlerin de fikrini almak istedim.
Bilgisayarımda ASUS H61M-K model anakartım var işlemcim i3-2100 3.10 GHz, 4 GB RAM ve HP D3006a0 model PSU mevcuttur.
Şimdi iki sorum var sizlere;
  1. Günümüz oyunlarını ( CS:GO, Fortnite, PUBG Lite, GTA 5) orta ayarlarda kötü FPS değerleri vermeyecek bir ekran kartı önerir misiniz?
  2. Ek olarak 4 GB RAM daha alacağım, bu RAM elimdekinin aynısı olmak zorunda mı? Veya birlikte uyum sağlamaları için aynı MHz değerlerinde mı olmaları lazım?
Yardımcı olursanız memnun olurum, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takabileceğin en güçlü ekran kartları;
  • GT 730
  • GTX750
  • GT 1030
  • GTX 750Ti
  • OEM RX460
Geri kalanında yüksek darboğaz olacaktır. 730 üstü zaten darboğaz olma ihtimali vardır ancak oynatmayacak derecede değildir, sistemini 600-800 arası satıp APU toplamaya çalışsan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takabileceğin en güçlü ekran kartları;
  • GT 730
  • GT 750
  • GT 1030
  • GT 750Ti
  • OEM RX460
Geri kalanında yüksek darboğaz olacaktır. 730 üstü zaten darboğaz olma ihtimali vardır ancak oynatmayacak derecede değildir, sistemini 600-800 arası satıp APU toplamaya çalışsan?
GT 750 diye ekran kartı yok, GT 750Ti diye de ekran kartı yok. Ayrıca 730 mu güçlü ekran kartı? Boş yorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı