i3-2120 Nasıl Bir CPU?

Öncelikle i3 2120 4 çekirdekli bir CPU değil. 2 gerçek 2 sanal çekirdeğe sahip bir CPU. Oyunlardaki kasma ise tamamen tekli çekirdek performansı yetersizliğinden.

Çift çekirdek ve tekli performansı artık yetersiz geliyor. Sistemi yükseltme şansınız yoksa i7 2600K / i7 2600 takarak bir nebze önüne geçebilirsiniz.

Ghz olayından çok işlemcinin mimarisi, çekirdek başına düşen performans ve günümüzde en önemli dikkate alınan parametrelerden çoklu çekirdek performansı dikkate alınmalı. Ayrıca, i3 2120 kıymetini bilene hala GTX 750 Ti seviyesindeki bir kart ile 768/1080p çözünürlüklerde uygun ayarları yakalayınca birçok oyunda tatmin edici iş çıkaran bir işlemci, ancak günümüzün güncel oyun motorları standartları eskiye nazaran oldukça gelişmiş bir durumda ve özellikle AI ve fizik hesaplama gücünün bol olduğu CPU Intensive bazlı NPC'ler ve etkileşime girilebilecek öğeler kodlanırken çok daha yüksek işlem gücü gerekiyor. Dolayısıyla şimdiki teknolojiye adam akıllı ayak uydurabilmek için minimum 6C/6T'lik (Örn: i5 9400F gibi) bir işlemci seçmekte fayda var.

Son düzenleme:
Tekli çekirdek perfonmansı çok düşük.
2. nesil İntel işlemcileri zaten o kadar iyi değildi zamanına göre.
Oyunun kasması normal yani CS:GO gibi bir oyun oynuyorsan çok normal.
Upgrade etmeye değmez sistem o para biriktir biraz yeni sistem topla.
(Moderatör arada öyle oluyor benim de i7 2620M yazmıştım 2620 diye değiştirmiş olabilir şeyler. )

Nebileyim 2011 CPU'su diye belki diye iyi zannettim sonradan GPU kötü diye ondan kaynaklanır sandım.
GHz ve çekirdek önemli değil, işlemcin çok eski. FX 9590'da 5 GHz ve 8 çekirdekti, ama i5 4690K daha iyi performans veriyordu.

O zaman ne önemli performans için (GTA 4 bile 25 FPS:))

Geri
Yukarı