i3-2120 sistemde Win 7 vs Win 8

Zacker

Femtopat
Yer
Ankara Etlik
Daha fazla  
Meslek
15 yıl sonra Bakarız
Herkese merhaba, öncelikle bu ilk defa foruma soru soruyorum hata yaparsam kusura bakmayın. i3-2120 işlemciye sahibim, 4 GB RAM ve AMD EAH 6570 1 GB ekran kartım var. Önceden Win 8.1 kullanıyordum ama oyunlarda drop sorunu vardı, işlemci frekansı doğru durmuyordu. Sonra Win 10 yaptım, bu sefer bilgisayar daha yavaşladı ve droplar da arttı. Uzun bir süre onu kullandıktan sonra tekrar Win 7 yapmaya karar verdim, şu anda Windows 7 kullanıyorum ancak nedense Win 8'e geçme gibi bir fikir kaldı aklımda. Sizce böyle eski bir sisteme Win 7 yeter mi? Win 8'e geçsem daha iyi olur mu? Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, öncelikle bu ilk defa foruma soru soruyorum hata yaparsam kusura bakmayın. i3-2120 işlemciye sahibim, 4 GB RAM ve AMD eah 6570 1 GB ekran kartım var. Önceden Win 8.1 kullanıyordum ama oyunlarda drop sorunu vardı, işlemci frekansı doğru durmuyordu. Sonra Win 10 yaptım, bu sefer bilgisayar daha yavaşladı ve droplar da arttı. Uzun bir süre onu kullandıktan sonra tekrar Win 7 yapmaya karar verdim, şu anda Windows 7 kullanıyorum ancak nedense Win 8'e geçme gibi bir fikir kaldı aklımda. Sizce böyle eski bir sisteme Win 7 yeter mi? Win 8'e geçsem daha iyi olur mu? Teşekkür ederim şimdiden cevaplar için.

Windows 7 de nasıl bir performans alıyorsunuz?

W8.1 iyi olur ancak tam stabilite için güncellemeleri dahil edip seyahat spor tarzı uygulamaları çıkarırsan daha verimli olur. Ntlite programı ile yapılıyor ve bu uygulama silme tarzı işler W10 için de geçerli. Yoksa W7 gibi akıcı olmuyor.

Windows 8.1 kurun hocam. 8GB RAM + SSD ile Windows 10' da iyi performans alırısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı