i3-2120 Sisteme 3000 TL yükseltme önerisi

Sıfır olduğu için daha iyi olur evet ama RX570 performans olarak daha iyi ve aradaki fiyat farkı biraz fazla.

Ben 2. el ile uğraşmayı sevmiyorum ne kadar test yapsanızda teknoloji şans işi sonuçta kullanılmış daha önce nasıl kullanıldıgı bilinmiyor, performans farkı ve fiyat farkı olarak da uçurum yok.

Ben 2. el ile uğraşmayı sevmiyorum ne kadar test yapsanızda teknoloji şans işi sonuçta kullanılmış daha önce nasıl kullanıldıgı bilinmiyor, performans farkı ve fiyat farkı olarak da uçurum yok.
Garanti etiketi üstünde olan bir kart içi açılmamış yani. 4GB ile miningte yapılmıyor. 500-600TL fark verip daha düşük performanslı bir kart almak saçmalık 200-300TL olsa kafi diyeceğim de. Param güvende ile aldığı için gelince test etme imkanı var almadan önce de furmark ister bir sorun olacağını sanmıyorum ben.

an kartım bu :
IPXSB-H61 15207000-932A-11E1-9734-E840F2DECC36

Ekran kartını satın alırken satıcıdan FurMark istemeyi unutmayın.

Ekran kartını aldığım kişi bunu attı hocam ama nedir bu? @Unixd

bu arada dün 700 tl olan güç kaynağı bugün 1289 tl oldu bu nasıl iştir aklım almıyor pazar diye sipariş vermedim keşke beklemeseydim mecbur corsairi sipariş vereceğim şu an !

Dosya Ekleri

• IMG-20220627-WA0000.jpg
    IMG-20220627-WA0000.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
arkadaşlar büyük ihtimalle ekran kartım işlemcim ve güç kaynaığım yarın gelecek. Çalıştığım kurumda ki arkadaşım ana kartımın desteklemeyeceğini söyledi sizce IPXSB-H61 ana kart aldığım ürünlere yeterli mi? Ayrıca şu an için ram ve ssd eksiğim mevcut tavsiyelerinizi bekliyorum.

Arkadaşlar büyük ihtimalle ekran kartım işlemcim ve güç kaynaığım yarın gelecek. Çalıştığım kurumda ki arkadaşım anakartımın desteklemeyeceğini söyledi sizce IPXSB-H61 anakart aldığım ürünlere yeterli mi? Ayrıca şu an için RAM ve SSD eksiğim mevcut tavsiyelerinizi bekliyorum.

Anakartınıza 1155 pinli işlemciler takabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam i7 3770 almayı düşünüyordunuz o işlemcide o pine sahipdir sorun yaşamazsınız güç kaynagının anakartla pek alakası yok.
Keşke bu kdar değişikligin içinde en ucuz olan anakartta değiştirseydiniz RAM destegi.
DDR3 1333 MHz biraz performansınız kısılacak bu RAM'lardan dolayı yapacak bir şey yok :/ SSD olarak da M.2 SSD takamayacagınızdan dolayı SATA SSD modellerine bakabilirsiniz birçok forum mevcut piyasa 500 600 civarı.

Anakartınıza 1155 pinli işlemciler takabilirsiniz yanlış hatırlamıyorsam i7 3770 almayı düşünüyordunuz o işlemcide o pine sahipdir sorun yaşamazsınız güç kaynagının anakartla pek alakası yok.
Keşke bu kdar değişikligin içinde en ucuz olan anakartta değiştirseydiniz RAM destegi.
DDR3 1333 MHz biraz performansınız kısılacak bu RAM'lardan dolayı yapacak bir şey yok :/ SSD olarak da M.2 SSD takamayacagınızdan dolayı SATA SSD modellerine bakabilirsiniz birçok forum mevcut piyasa 500 600 civarı.
Önerebileceğiniz ana kart var mı peki bu arada ekran kartı, güç kaynağı ve işlemcim geldim yarın ssd gelecek şu an için öncelik ram olmak üzere ana kart kaldı.

Önerebileceğiniz anakart var mı peki bu arada ekran kartı, güç kaynağı ve işlemcim geldim yarın SSD gelecek şu an için öncelik RAM olmak üzere anakart kaldı.

Hocam anakartınız IPXSB-H61 15207000-932a-11E1-9734-E840F2DEcc36 bu oldugunu belirtmissiniz bu anakartda 1155 pinli yani aldıgınız i7 3770 işlemcide 1155 pinle uyumlu yani sorun yaşamazsınız anakart değiştirmek gereksiz gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı