i3 2130 Sistemde FIFA 21 donuyor

FIFAConfig'e girince Settings(Ayarlar) seçeneğine giriş yapınca en altta veyahut en üst tarafta Directx ayarı olmalı.
Arkadaşlar, bilgisayarım PES 2021 olsun diğer güncel oyunları da olsun donmadan rahatlıkla Ultra ayarlarda oynayabiliyorum. Fakat bugün denetim masasından bir kurcalama yapayım dedim ekran parlaklığını nasıl kısarım diye işte gece ışığını açıp kapadım vs. ama herhangi bir ayara dokunmadım sadece kurcaladım.

Fakat bu kurcalamadan sonra PES 2021'e girdiğimde ise donduğunu fark ettim donmadan Ultra ayarlarda oynadığım oyun donuyor resmen. Diğer oyunları test ettim diğer oyunlarda zerre bir şey yok, diğer oyunlar donmuyor, aynı şekilde devam. Ama PES 2021 neden donuyor anlamadım. PC'yi kapatıp açtım, gene aynısı oldu. Daha dün PES 2021'i oynadı,m yağ gibi akan oyun bugün donuyor. Sebebi ne anlamadım.

Bu arada yanlış hatırlamıyorsam bir kere daha aynısı olmuştu. PES 2021 ile ilgili daha önceden de böyle donma olmuştu ama bir şekilde düzelmişti. PC'yi kapatıp açtım da belki bu şekilde düzeldi hatırlamıyorum ama o zaman ne oldu da dondu, onu hatırlamıyorum. Dondu diye hatırlıyorum ama donmamış da olabilir, emin değilim.
Çözdüm konuyu tamam

Geri
Yukarı