i3-2350M performans düşüklüğü

birgülturansan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, e-ticaret yapıyorum Chrome ve Firefox aynı anda kullanıyorum bir de arkada müzik dinliyorum işlemci ibresi kırmızıya dayanıyor. Beni yarı yolda bırakacağını düşünüyorum ve işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. Ama bu işlerden anlamamtavsiyelerinize ihtiyacım var. Şunu da belirteyim kesinlikle oyunla işim olmaz ofis işlerimi yapsın yeter donma kasma olmuyor.
Bu iş donanım için 1000 TL Bütçem var.
Ürünleri Hepsiburada ve Trendyol'da inceledim ama anlamadığım için almadım.
Ürün bilgileri:
Operating System: Windows 7 Professional 64-Bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.Win7sp1_ldr_escrow. 190220-1800)
Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: ARCELIK A. S.
System Model: 1Y3-GNB1554A1i3
BIOS: InsydeH2O Version 03.60.47V102
Processor: Intel(R) Core(TM) i3-2350M CPU @ 2.30GHz (4 CPUs), ~2.3GHz
Memory: 8192MB RAM
Available OS Memory: 8140 MB RAM
Page File: 5681MB used, 10596MB availabl
Windows'dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32 Bit Unicode

Ek Açıklama: Eskiden PC donma vardı bilgisayarcıya götürdüm. Bu PC Windows 7 ile piyasaya çıkmış Windows 10'u kaldıralım 7 yükleyelim dedi ve 4 GB RAM ekleyelim dedi ve donmalar geçti. Ama ben dondum benden 300 TL aldı.

Dosya Ekleri

• grundig 1y3-gnb1554a1i3 gpuz.jpg
    grundig 1y3-gnb1554a1i3 gpuz.jpg
    254,9 KB · Görüntüleme: 45
4 GB RAM değeri 100 TL ve 3 katı fazla para ödemişsiniz. SSD almanız lazım kesinlikle. Bir de SSD alınca Windows 10 Pro kurup, 30 TL gibi bir paraya key alın. Kefilim roket olacağına.

4 GB RAM değeri 100 TL ve 3 katı fazla para ödemişsiniz. SSD almanız lazım kesinlikle. Bir de SSD alınca Windows 10 Pro kurup, 30 TL gibi bir paraya key alın. Kefilim roket olacağına.
Yazmayı unutmuşum ben 120 gb ssd aldım 150 tl ye kuzenim taktı.
Dediğim gibi Kasma donma hiç bir şey yok ama görselde attığım ibre sona dayanıyor ve fan sürekli çalışıyor 5 sn falan duruyor tekrar dakikalarca çalışıyor.
Bilgisayarcı windows 10 pro 'yu kaldırıp w7 'yi yükledi ama.

Dosya Ekleri

• sillll.jpg
    sillll.jpg
    84,2 KB · Görüntüleme: 41
Yazmayı unutmuşum ben 120 gb ssd aldım 150 tl ye kuzenim taktı.
Dediğim gibi Kasma donma hiç bir şey yok ama görselde attığım ibre sona dayanıyor ve fan sürekli çalışıyor 5 sn falan duruyor tekrar dakikalarca çalışıyor.

Bilgisayarcı windows 10 pro 'yu kaldırıp w7 'yi yükledi ama.
Win 10 kaldırıp Win 7 yükledi?

Hocam W7 artık eskidi ve yavaş. Hem SSD varken kesinlikle Windows 10 kurun. Ama çakma crack yapmayın. O bilgisayarcı da crack yapmıştır o da kastırır. W10 keyleri var 30 TL'ye orijinal olarak kullanın. Hem ticaret yapıyosunuz çakma Windows kullanılmaz.

Win 10 kaldırıp Win 7 yükledi?
Siz ne düşünüyorsunuz?
Çözülmedi.
Arkadaşlar laptop 'um da hiç bir kasma ve donma yok. Sadece ram ibresi sonda ve yüksek fan sesi ile çalışıyor. Fan arızası değil yani fanın 2 kademeli çalışması vardır ya yavaş ve hızlı sürekli en hızlıda çalışıyor çok kısa yavaş ta çalışıyor. Yaptığım işlem firefox a girmek ve çok sekmede çalışmak.
işlemci değiştirmem mi gerekir?
çözülmedi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı