i3-2370 Windows 10'a geçilmeli mi?

Ravenous

Centipat
Daha fazla  
AMD Radeon HD 7670M.
8 GB 1600MHz DDR3 RAM.
i3 2370M 2.40GHz.
5400RPM HDD.

Windows 8.1 kullanıyorum ama tasarımından biraz sıkıldım. Windows 10'a geçmek istiyorum fakat 8.1'de aldığım verimi alabileceğimi sanmıyorum. Bilgisayarı çoğunlukla oyun için kullanıyorum. Valorant odaklı olarak acaba Windows10 geçsem FPS düşüşü veya artışı yaşar mıyım? Merak ediyorum ha bu arada verimlilik ve hız açısından 8.1'den cidden memnunum ama sunduğu özellikler beni tatmin etmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Radeon HD 7670M.
8 GB 1600MHz DDR3 RAM.
i3 2370M 2.40GHz.
5400RPM HDD.

Windows 8.1 kullanıyorum ama tasarımından biraz sıkıldım. Windows 10'a geçmek istiyorum fakat 8.1'de aldığım verimi alabileceğimi sanmıyorum. Bilgisayarı çoğunlukla oyun için kullanıyorum. Valorant odaklı olarak acaba Windows10 geçsem FPS düşüşü veya artışı yaşar mıyım? Merak ediyorum ha bu arada verimlilik ve hız açısından 8.1'den cidden memnunum ama sunduğu özellikler beni tatmin etmiyor.
En yenisi en iyisidir ancak HDD ile Windows 10'u pek tavsiye etmem. Yavaşlık sorunlarından kanser olabilirsiniz.

Bu sisteme Windows 8.1 öneririm. 5400RPM bir disk ile W10'dan verim alamazsınız. Ama cidden çok merak ediyorsanız ve elinizde boş bir USB bellek varsa denemek için kurabilirsiniz.

Bir tık FPS düşebilir örnek: Bir oyunda 100FPS alıyosanız 97-98 alırsınız kısacası fark olmaz :)

DirectX 12 destekleyen tek sürümün Windows 10 olduğunu duymuştum. Bu FPS'imi arttırmaz mı? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlamayın ayrıca yardımlarınız içinde minnettarım.

Yani şimdi raminizin 8 GB olduğunu görüyorum örnek W8.1 RAM'in %30'unu kullanıyorsa Windows 10 %33'ünü kullanır RAM'den dolayı dedim ramınız 12 GB ve üstü olsaydı evet daha iyi verirdi

Geri
Yukarı