i3-3210 veya APU Sistem

İsİM

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.Size sistemimi tanıtacağım.

Intel® Core™ i3-3210 Processor
(3M Cache, 3.20 GHz)

GT420-2GD3 Nvidia ekran kartı.

500 GB HDD.

4GB RAM.

250-300 watt güç kaynağı.

Bu sistem 600 tl den az bir bütçeyle nasıl GTA 5 oynatır.
Veya satsam en fazla 650 lira edeceği söylendi bir önceki konuda satsam yine üstüne para ekleyip şu sistemi mi alayım yoksa Recep Baltaş'ın ve Ali Güngör'ün topladığı Apu sistem mi?

Sistem(1300 Lira):
indir.jpg

Konu güncel resim bile yeni durumdadır.

Ve bir de 1500 Lira Apu sistemin biraz farklı hali.

indir.jpg

1300 Liraya düşürdüm.

Yada dediğim gibi şu an ki kullandığım bilgisayara(şuan yazdığım bilgisayarı kastetmiyorum.)600 Liradan az bir fiyata hangi parçayı değiştirirsem GTA 5 oynarım.

Ekran kartınızı ve kasanızı satın.Yerine ;
Ekran kartı: Asus GTX750-TI OC 2GB fiyatı -incehesap.com ya da her hangi bir GTX 750 Ti
Kasa: 2. el ASUS VENTO TAK-52 KASA SIYAH 350W 100 TL Sanalpazar.com'da

550 TL civarına gta 5 oynarsınız. Ekran kartı çok iyi bir kart. Sistem isteyen oyunları oynayabilirsiniz. Kendi ürünlerinizi de satınca 550 TL altına inmiş oluyorsunuz. Kasa kendi kasam ve gtx 750 ti kullanıyorum rahatlıkla karşılıyor. Uygun fiyata sattığım için önerdim. Bir de kendi Raminizin aynısını alıp sisteme eklemenizi öneririm

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU etiketinin fotoğrafını eklersen daha iyi olur.
Corsair VS 450 ve GTX 750 Tİ alabilirsin. 600 TL civarı tutar.
Asus Vento havalandırma açısından iyi bir kasa değil. Eğer kasa alınacaksa tercih edilmemeli bence.
İ3 işlemci ve GTX 750 Tİ zaten ısınan bileşenler değiller. Elindeki kasa idare eder.

PSU etiketinin fotoğrafını eklersen daha iyi olur.
Corsair VS 450 ve GTX 750 Tİ alabilirsin. 600 TL civarı tutar.
Asus Vento havalandırma açısından iyi bir kasa değil. Eğer kasa alınacaksa tercih edilmemeli bence.
İ3 işlemci ve GTX 750 Tİ zaten ısınan bileşenler değiller. Elindeki kasa idare eder.
Benim söylediğim şekilde fiyat olarak her şekilde daha uygun. Senin söylediğin şekilde 600 TL üstüne geçiyor. Ayrıca Söylediğin PSU fazla güçlü ve gereksiz. PSU 'sunu değiştirince kendi kasası elinde kalacak tek PSU olarak kimse o PSU' yu almaz. Söylediğin gibi parçalar zaten ısınmıyor yani güçlü bir performans kasasına gerek yok.

Hepinize çok teşekkür ederim bu konu için uğraştınız bu kadar tavsiyelerinizi beğendim fakat bir sorum var benim çevremde yani yaşadığım şehirde bilgisayardan anlayan insan pek fazla yok parçaları satabileceğimi zannetmiyorum benden alacağına bakkaldan toplatıyorlar ama kasamı 700-600 civarı bir fiyata satabilirim zaten forumda 650 eder diyenler oldu üstüne koyup apulu sistem toplasam mı daha kârlı olur acaba hem ileriye dönük ekran kartı da takabilirim ilerde youtube deki 1500 liraya apu sistem videosundaki sistemi kastediyorum.Yoksa sizin bahsettiğiniz sistem daha mı iyi?

Zaten SSD 'den kısarak 1300 tl yani benim bu bilgisayara yapıcağım masrafa yakın satarsam daha kârlı olacağını düşünüyorum fakat yinede size bir sorayım dedim.

Sebep ? Ozaman gtx 750 alacaz zaten onu almayı düşünüyordum ve bir de aynı ram.Psu yu değiştirmeyeceğim takamam önce bi denerim arma 3 felan açılırsa psu değiştirmem.

PSU takamam deme, burada sana yardım edecek bir dünya insan var.
APU alma, çünkü APU için gerekli olan yüksek frekanslı RAM'ler pahalı ve R7 240 harici bir kart olduğundan daha çok performans veriyor APU içindeki dahili grafik birimine göre. Zaten işlemcin iyi sadece ekran kartı almak seni kurtarır. PSU alırsan da daha iyi olur, çünkü eskisi cok yetersiz kalıyor gibi. Resim paylaşsan daha iyi olurdu.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı