i3 3220 GT 1030 sistem kapanıyor

MysticAutem

Hectopat
Son zamanlarda ister EBA'da ders dinleyim, ister YouTube'da takılayım, ister oyun oynayayım, rastgele bir zamanda bilgisayarın ekranı 20 saniyeleğine falan donuyor, ses kesiliyor. Mouse ve klaveye kontrolunu kaybediyorum. 20 saniye falan sonra da ya mavi ekran geliyor ya da direkt kapanıyor bilgisayar. Son zamanlarda yeni ekran kartı aldım fakat ekran kartını almadan önce 1 hafta onboard falan kullanmıştım. O zaman da çöküyordu. O yüzden bence ekran kartından değil. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Sistem:
GT 1030 Aero ITX 2 GB.
i3 - 3220 3.3GHz
8 GB DDR3 RAM.
250W PSU 12V'den 204 veriyor.

Acaba PSU'mu yetmiyor? Bilemedim. (şu sıralar çok sıklaştı)

Son düzenleyen: Moderatör:
Son zamanlarda ister EBA'da ders dinleyim, ister YouTube'da takılayım, ister oyun oynayayım, rastgele bir zamanda bilgisayarın ekranı 20 saniyeleğine falan donuyor, ses kesiliyor. Mouse ve klaveye kontrolunu kaybediyorum. 20 saniye falan sonra da ya mavi ekran geliyor ya da direkt kapanıyor bilgisayar. Son zamanlarda yeni ekran kartı aldım fakat ekran kartını almadan önce 1 hafta onboard falan kullanmıştım. O zaman da çöküyordu. O yüzden bence ekran kartından değil. Yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Sistem:
GT 1030 Aero ITX 2 GB.
i3 - 3220 3.3GHz
8 GB DDR3 RAM.

PSU olabilir kaç yıllık psu?

Sistem:
GT 1030 Aero ITX 2 GB.
i3 - 3220 3.3GHz
8 GB DDR3 RAM.

Mavi ekran kodu nedir?

Mavi ekran kodu nedir?

Kod yok.

PSU olabilir kaç yıllık PSU?

PSU 7 yıllık.
RAM 1 yillik.
İşlemci 7 yıllık.
Ekran karti 1 aylik.
Hardisk 7 yıllık.

PSU değiştirmelisiniz diye düşünüyorum.

Bence olamaz şu ana kadar sıkıntısız çalıştı.

RAM veya PSU kaynaklıdır. Önce RAM'lerin slotlarını değiştirip deneyin. Olmazsa PSU değiştirin.

Slot değiştirsem cidden sorun çözülebilir mi? Para sıkıntım var parasız bir şekilde sorunu tespit edemez miyiz?

Kod yok.

PSU 7 yıllık.
RAM 1 yillik.
İşlemci 7 yıllık.
Ekran karti 1 aylik.
Hardisk 7 yıllık.

Bence olamaz şu ana kadar sıkıntısız çalıştı.

Slot değiştirsem cidden sorun çözülebilir mi? Para sıkıntım var parasız bir şekilde sorunu tespit edemez miyiz?

Hocam RAM'lerin şeylerini silgiyle silin slot değiştirip takın belki olur, olmazsa arkadaşın dediği gibi PSU değişmelisiniz bence 200W yetmeyecektir.

Geri
Yukarı