i3-3240 İşlemciye Ekran Kartı Önerisi

thebigboss

Hectopat
Selamünaleyküm. Yakında iş bulabilirsem İşe başlayacağım. Aldığım maaşla sistemime ekran kartı almayı düşünüyorum biraz ucuz olursa sevinirim. Bu sisteme hangi ekran kartı gider? GTA 5 falan kasmadan oynasam yeter. Daha önce GTX 750 Ti düşündüm ama, kararsız kaldım bu işlerden pek anlamıyorum yardımcı olursanız sevinirim. İşlemci falan değiştir demezseniz iyi olur çünkü o kadar imkanım yok. Sadece Ekran Kartı lazım bana :)

Sistem Özelliklerim;

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3-3240 CPU @ 3.40GHz, 3400 MHz, 2 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci

RAM: 8 GB

Harddisk: 465 GB

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 8350 1 GB

Alayına inat; GT 1030 reyiz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ekleme: ek olarak ssd takabilirsen lokum gibi olur.

Hocam bu ekran kartlarından hangisini önerirsiniz? Ve en az kaç GB olmalı 2 veya 4?

Kaç GB alsam iyi olur?

GTX 1050 al GTA 5 falan akarsın biraz darboğaz olur o yüzden oyundan ayarları yükseğe çekmeye çalış ayarla onun dışında istersen RX 560 4 GB var.

Aynı işlemciyi GTX 670 ve GTX 680 ile kullandım, 680 ile online oyunlarda darboğaz yapıyordu ama 670 ile herhangi bir darboğaz yaşamadım. 670'in dengi de GTX 1050 veya biraz aldı.

Benim önerim GTX 950, GTX 1050.

Geri
Yukarı