i3 4005 sistemde CS:GO 15-20 saniyelik FPS takılıyor

HakanTemel61

Centipat
Daha fazla  
Yeni bilgisayar alacaktım fakat 2 ay kadar süreç uzadı bu yüzden bilgisayarımdaki bu sorunu çözmek istiyorum CS:GO'da 50-70 FPS arası oynarken bir anda 15-20 saniyelik bir FPS takılması oluyor.

i3 4005 1.7GHz.

GT920M.

4 GB RAM.

500GB HDD.

(Laptop)

Yeni bilgisayar alacaktım fakat 2 ay kadar süreç uzadı bu yüzden bilgisayarımdaki bu sorunu çözmek istiyorum CS:GO'da 50-70 FPS arası oynarken bir anda 15-20 saniyelik bir FPS takılması oluyor.

i3 4005 1.7GHz.

GT920M.

4 GB RAM.

500GB HDD.

(Laptop)

Laptop, büyük ihtimal sıcaklıklar fazla olduğu için CPU frekans düşürüyor. MSI Afterburner aracılığı ile sıcaklık değerlerinizi ölçüp geri dönüş yapabilir misiniz?

Arkada çalışan fazla programlar var mı? Oyun esnasında arkada çalışan ve fazla RAM tüketen programların oyuna fazlasıyla etkisi oluyor. Daha sonra Laptop'un tozlanması, oyun ayarları, işlemci ısınması vs. hepsini gözden geçirmenizi öneririm. En basitinden çözümleri bunlar olabilir.

Arkada çalışan fazla programlar var mı? Oyun esnasında arkada çalışan ve fazla RAM tüketen programların oyuna fazlasıyla etkisi oluyor. Daha sonra Laptop'un tozlanması, oyun ayarları, işlemci ısınması vs. hepsini gözden geçirmenizi öneririm. En basitinden çözümleri bunlar olabilir.

Sadece Discord var. Bilgisayarı en son batarya iptali için bilgisayarcıma götürmüştüm temizliğini orada yaptırdım. Oyun ayarları en düşüklerde sıcaklıkları ölçebileceğim program varsa atabilirseniz sevinirim.

Arkadaşın dediği gibi MSI Afterburner işinize yarar bu konuda. :)

Sıcaklık değerlerini de ölçüp size ileteceğim teşekkürler.
Laptop, büyük ihtimal sıcaklıklar fazla olduğu için CPU frekans düşürüyor. MSI Afterburner aracılığı ile sıcaklık değerlerinizi ölçüp geri dönüş yapabilir misiniz?

Hemen ölçüp yapıyorum.
Arkadaşın dediği gibi MSI Afterburner işinize yarar bu konuda. :)

GPU'nun 90 derece ile 87 derece arası çalışması şaşırtmadı :D.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı