İ3 4150 + Asus H81M-PLUS vs FX 6300 + Asus M5A97 R2.0

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Evet arkadaşlar 2 gün sonra nasipse bir sistem toplayacağım. Ancak anakart+işlemci de kararsız kaldım. İ3 4150 + H81M - PLUS mı yoksa FX 6300 + M5A97 R2.0 mı ? Sistemin geri kalanı:

• H81M - PLUS / M5A97 R2.0
  • İ3 4150 / FX 6300
  • 4GB Vengeance 1600 MHZ CL9 Ram
  • Cooler Master RC-K380 600W Kasa
  • GTX 770 TF Ekran Kartı

Özellikle @Silinen üye ve @Recep Baltaş 'ın görüşlerini bekliyorum.

Edit : HDD ve DVD YAZICI elimde mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem oyun için olacak büyük ihtimalle o yüzden i3 Serisi alınmaz oyun için i5 Serisi daha iyidir ki sizin de bütçeniz buna elverişli değil ayrıca o Anakart artık biraz eski düşük bütçeli sistemlerde kullanılıyor sizin sistem de GTX770 var öncelikle bu Karta yapılan bir ayıptır :):)

Şaka bir yana size tavsiyem :

AMD FX X6 6300
GIGABYTE 970A-UD3P :neo:

Sistem oyun için olacak büyük ihtimalle o yüzden i3 Serisi alınmaz oyun için i5 Serisi daha iyidir ki sizin de bütçeniz buna elverişli değil ayrıca o Anakart artık biraz eski düşük bütçeli sistemlerde kullanılıyor sizin sistem de GTX770 var öncelikle bu Karta yapılan bir ayıptır :):)

AMD FX X6 6300

Öncelikle görüşün için teşekkür ederim. Şuan en çok hangisi önerilirse onu almayı düşünüyorum. Şuan 1 İntel, 1 Amd oldu :) Bir de önerdiğiniz anakartın linki var mı ? Vatan Bilgisayar'dan olması önceliğimdir. Ayrıca M5A97 mi iyi yoksa önerdiğiniz anakart mı ?

Amd artık fx serisini rafa kaldırdı kardeşim. Eğer ilerde upgrade yapacaksın intel sistem almalısın. İ3 seni o ekran kartıyla 2-3 yıl götürür. Bu arada intel online oyunlarda daha performanslıdır.

AMD FX X6 6300

Asus ve MSI olmayan bir cevap...:=))) Hasret kalmıştık. AMD al derim...

Bak dostum link budur :

Gigabyte 970A-Ud3P Amd 970/Sb950 Am3+ Ddr3 2000Mhz (O.C.) Usb 3.0 Sata 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

İ3 Serisi dediğim gibi oyun için değildir asıl FX X6 6300 bir O.C ile bütün i3 Serisinin önüne geçecek İşlemcidir zaten Anakart'dan hiç bahsetmiyorum bile H81 PLUS'ı ayıptır söylemesi gömer yani ve M5A97 önermememin sebebi ise UD3P de 8+2 faz yapısı varken M5A97'de 4+2'dir yani O.C imkanı azdır ama BİOS olarak da ASUS öndedir karar sizin ama benim tavsiyem UD3P'dir :)

Amd artık fx serisini rafa kaldırdı kardeşim.Eğer ilerde upgrade yapacaksın intel sistem almalısın.İ3 seni o ekran kartıyla 2-3 yıl götürür.Bu arada intel online oyunlarda daha performanslıdır.

Ben de sosyalde böyle yorumları çok gördüğüm için İntel biraz daha yakın. Ama bakalım hangisi daha çok önerilirse o ;) Özellikle @Recep Baltaş 'ın ve @Silinen üye den de bir yorum almak isterim. Ayrıca bir de bir arkadaş sistem toplama konusunda sormuştu. Neden İ3 öneriyorsun ? Önceden hep AMD öneriyordunuz. Diye. Arkadaşlar ise Yeni i3'ler çıkana kadardı. Diye yorumlar atmıştı. Benim için uzun süre götürmesi ve güncel kalması en başta gelir. E uzun götürmesi için de performans lazım tabi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı