i3 4160 işlemci için ekran kartı önerisi

570 fazla kaçar bu işlemciye. i5 4570'le kullandım onda bile bazı oyunlarda darboğaz yapıyordu. Youtube'da çok fazla i3 4160, 570 videosu yok ama bu karttan daha güçsüz olan 470 videolarını izlersen görürsün. Tavsiyem tekrar tekrar masraf yapmamak için bu kartı al AMD'nin driver'ı üzerinden de kartın gücünü %15-20 kıs. RX 560 gücünde çalışsın. İlerde işlemciyi değiştirirsen seni baya götürür.

RX 570'in gücünü kısarsam darboğaz olmaz mı? Olmazsa da FPS düşer.
570 fazla kaçar bu işlemciye. i5 4570'le kullandım onda bile bazı oyunlarda darboğaz yapıyordu. YouTube'da çok fazla i3 4160, 570 videosu yok ama bu karttan daha güçsüz olan 470 videolarını izlersen görürsün. Tavsiyem tekrar tekrar masraf yapmamak için bu kartı al AMD'nin Driver'ı üzerinden de kartın gücünü %15-20 kıs. RX 560 gücünde çalışsın. İleride işlemciyi değiştirirsen seni bayağı götürür.

RX 570'in gücünü kıstığımda GTX 1050 Ti gibi olmayacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
570 fazla kaçar bu işlemciye. i5 4570'le kullandım onda bile bazı oyunlarda darboğaz yapıyordu. Youtube'da çok fazla i3 4160, 570 videosu yok ama bu karttan daha güçsüz olan 470 videolarını izlersen görürsün. Tavsiyem tekrar tekrar masraf yapmamak için bu kartı al AMD'nin driver'ı üzerinden de kartın gücünü %15-20 kıs. RX 560 gücünde çalışsın. İlerde işlemciyi değiştirirsen seni baya götürür.
İnternette araştırdım, arkadaşın sisteminde BF1 gibi işlemci isteyen oyunlarda hafif darboğaz olsa da diğer oyunlarda sıkıntı yoktu.

RX 570'in gücünü kısarsam darboğaz olmaz mı? Olmazsa da FPS düşer.

RX 570'in gücünü kıstığımda GTX 1050 Ti gibi olmayacak mı?
Darboğaz olabildiğince azalır. Eğer hikayeli oyunlar oyun oynuyosan kısmasan da olur.
FPS düşmez çünkü işlemci kartın gücüne yetişemediği için düzgün FPS verdiremiyor. 40-100 arasında sürekli gidip gelen FPS değerine yerine 45-55 arasında daha tutarlı bir şekilde oynarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olabildiğince azalır. Eğer hikayeli oyunlar oyun oynuyorsan kısmasan da olur.
FPS düşmez çünkü işlemci kartın gücüne yetişemediği için düzgün FPS verdiremiyor. 40-100 arasında sürekli gidip gelen FPS değerine yerine 45-55 arasında daha tutarlı bir şekilde oynarsınız.

Oynadığım oyunlar.
Fortnite.
CS:GO.
GTA Online.
Wolfenstein youngblood.
PUBG Lite.
Mortal Kombat XL.
Assassin Creed chronicles China.
Minecraft.
Roblox.

Yeni konular

Geri