i3-4160 sistemde Windows 11 arayüzü çok yavaş

tatarramazan321

Decapat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
1 TB HDD
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
B40MK
İşlemci
i3-4160
Windows 11'e geçtim bugün lakin arayüz çok yavaş. Bir şeyi açana kadar bunalıyorum XD ama bir oyun açsam oyun içinde performans daha iyi. Arayüzde performans arttırmanın bir yolu var mı?

Ekran kartı sürücünüzü kurdunuz mu?

Windows 11'e geçtim bugün lakin arayüz çok yavaş. Bir şeyi açana kadar bunalıyorum XD ama bir oyun açsam oyun içinde performans daha iyi. Arayüzde performans arttırmanın bir yolu var mı?
Windows 10 a geçin. Windows 11 e geçmeyin diye yabancı yerler bas bas bağırıyor.

HDD kullanırken geçmişsin Windows 11'e, yavaş olması sanki bi' tık normal ne dersin?

Daha alt işletim sistemlerine geçebilirsin, Windows 11 HDD ile kullanılacak gibi değil.

Sisteminizde SSD kullanıyorsunuzdur, Windows 11'de 4 GB RAM kullanmak bana kalırsa mantıklı bir iş değil.

Evet SSD kullanıyorum hatta PC özelliklerim şöyle;

ATI Radeon HD 4650.
Intel Quad Core 2 Q8400.
RAM 4 GB.
Depolama SSD.

ATI Radeon HD 4650.
Intel Quad Core 2 Q8400.
RAM 4 GB.
Depolama SSD.
RAM bellek tarafındaki eksikliğinizi SSD kapatıyor, gayet normal. HDD ile Windows 11 kullanmanız bana göre mümkün değil, mümkün olsa bile çok yavaşlık çekersiniz.

ATI Radeon HD 4650.
Intel Quad Core 2 Q8400.
RAM 4 GB.
Depolama SSD.
O zaman normal. Çünkü mesela 4 GB ın yetmediği yerde işlemler swap yapıyor, bu da HDD e asılıyor. SSD ye koymuyor olsa gerek. Örnek: Bende 4 GB RAM varken eziyet çekiyordum, 8 GB a geçtim, iki türlü de tarih eser bir HDD im vardı, yine de bayağı fark oldu, HDD bayağı rahatladı.

Yeni konular

Geri
Yukarı