i3 4170 overclock yapılabilir mi?

Deha Bayraktar

Kilopat
i3 4170 işlemcim ve GTX 1050 ekran kartım var. İşlemci kullanan CS:GO tarzı oyunlarda tam verim alamıyorum. Overclock veya benzer bir işlemle bu işlemciyi yükseltmemin bir imkanı var mı?

Gücünü nasıl arttırabilirim? Muhtemelen darboğaz tarzı bir problem yaşıyorum işlemci öncelikli oyunlarda.
İnternete yazdığım zaman parking uygulamalarını gördüm. Ne kadar işlevseldir ve zararı var mıdır?

İşlemciniz k ibaresi taşımıyor ve muhtemelen hayır ama isterseniz CS:GO için vereceğim başlatma seçeneklerini kullanabilirsiniz.
"+mat_queue_mode 2 -novid -tickrate 128 -high -threads 4 +fps_max 0 +cl_interp 0 +cl_interp_ratio 1 +rate 128000 +cl_updaterate 128 +cl_cmdrate 128 +mat_queue_mode 2 -freq ** -refresh ** +cl_forcepreload 1 -nod3d9ex -nojoy -limitvsconst -forcenovsync -r_emula"

Yıldız bıraktığım yerleri monitörünüzün HZ değeri ile değiştirin.

165 HZ monitörüm var ve sabit +165 FPS almak istiyorum fakat anlık çok düşüş yaşıyorum. 1920X1080 Ultra-High çözünürlükte sabite yakın 150'lerde almama rağmen 1024X768'e alınca çok inişli çıkışlı oluyor, üstüne üstlük grafikleri düşüğe çekiyorum. Kodlar için teşekkürler, deneyeceğim.

İşlemciniz overclock desteklemiyor ve grafik kartınız ile darboğaz yapıyor.
İsterseniz detaylı bilgi için şuraya bakabilirsiniz;
Orta ayarlarda işlemci ve ekran kartı uyumunuz:

165 Hz monitörüm var ve sabit +165 FPS almak istiyorum fakat anlık çok düşüş yaşıyorum. 1920X1080 Ultra-High çözünürlükte sabite yakın 150'lerde almama rağmen 1024X768'e alınca çok inişli çıkışlı oluyor, üstüne üstlük grafikleri düşüğe çekiyorum. Kodlar için teşekkürler, deneyeceğim.

Şöyle anlatayım ayarları düşüğe alırsan işlemciye,grafikleri yükseltirsen ekran kartına kısaca bu 1024X768 yapıp grafikleri yükseğe çeker misin kenar yumuşatmalar dışında.

165 Hz monitörüm var ve sabit +165 FPS almak istiyorum fakat anlık çok düşüş yaşıyorum. 1920X1080 Ultra-High çözünürlükte sabite yakın 150'lerde almama rağmen 1024X768'e alınca çok inişli çıkışlı oluyor, üstüne üstlük grafikleri düşüğe çekiyorum. Kodlar için teşekkürler, deneyeceğim.

İsterseniz oyunu GeForce Experience ile optimize ederseniz daha uygun bir oyun performansı yaşayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı