i3 5005u sisteme Windows 10 gider mi?

Daha fazla  
Selamlar ✋ Aşağıda özelliklerini belirttiğim sisteme Windows 10 kurmak istiyorum. Ama HDD yüzünden yüksek disk kullanımı, yüksek RAM kullanımı, oyunlarda FPS düşüşü gibi sorunlarla karşılaşabileceğimi düşünmek beni soğutuyor. Aslında Windows'u ara ara oyun oynamak ve canlı dersler için kullanıyorum Dual Boot olarak Linux yüklü. O yüzden güvenlik benim için çok sıkıntı değil açıkçası :) Dolayısıyla memnun kaldığınız modlu Windows 10 sürümlerini -varsa- belirtirseniz sevinirim.

Özet olarak: Şu an W8.1 kullanıyorum ve sadece Valorant -bazen de CS:GO- oynuyorum. Windows 10'a geçsem FPS düşüşü yaşar mıyım, geçmeli miyim, geçersem de hangi sürüme geçmemi tavsiye edersiniz?

Sistemim:
Intel i3 5005u
4 GB DDR3
1TB 5400 RPM HDD
NVIDIA 920M

Şimdiden teşekkürler, iyi forumlar :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence rami en az 8 ve ssd diske geçmediğiniz sürece geçiş yapmayın.
Uzun vaadede yükseltme yapmayı düşünmüyorum maalesef.
Hiç geçmeyin, Super Lite gibi modlanmış sürümleri kullanmak için risk almaya değmez. Halihazırda Windows 8.1 ve Linux kullanıyormuşsunuz zaten aynı şekilde devam edin.
Peki fps konusu hakkında ne dersiniz? Valorant gibi yeni bir oyun win10 ile daha mı stabil çalışır?

Superlite hakkında bir fikrim yok, gereksiz hizmetleri vs kapattıklarını biliyorum sadece. İsterseniz deneyebilirsiniz ama Windows 8 sürümü sisteminiz için çok daha iyi.
Peki SUPERLITE gibi modlanmış windows sürümlerini denesem?
Dediğim gibi benim için güvenlik sıkıntı değil, kişisel dosyalarım Linux üzerinde.

Geri
Yukarı