i3 530 Sistem yükseltme tavsiyesi

Bahacprz

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Muğla/Milas
Daha fazla  
Meslek
Havaş-Meydan İşletmesi
Herkese iyi akşamlar. Bir ara konu açmıştım PC toplamak için yardımcı olan arkadaşlar oldu. Fakat malum dolar yükseldi. Toplamama kararı aldım. Şu anki sistemi az da olsa yükseltmek istiyorum. Ultra ayar takıntım vs yok. Şu an GTA V-Valorant oynuyorum. Bu oyunlarda akıcı şekilde oynamak istiyorum. Dediğim gibi yüksek veya Ultra ayar takıntım yok. Sistem özelliklerimi alta bırakıyorum. Bütçeyi çok zorlamadan tavsiye verirseniz memnun kalırım.

Intel i3 530 işlemci zaten kesin yükselmeli :)

8 GB 1333 MHz RAM.

ASUS HD5450 ekran kartı.

1 TB+500+300 GB HDD.

120 GB SSD.

Foxconn H55MXV 1156 soket.

Ben de laptopuma yapmıştım. İşlemci upgrade, RAM upgrade ve SSD taktım. Faydası gözle görülür şekil de oldu.
Öncelikle RAM'e yoğunlaşmalısınız. RAM tek slot mu yoksa çift mi ? Tek slot ile çift slot arasın da dağlar gibi performans farkı var.

Ben de laptopuma yapmıştım. İşlemci upgrade, RAM upgrade ve SSD taktım. Faydası gözle görülür şekil de oldu.
Öncelikle RAM'e yoğunlaşmalısınız. RAM tek slot mu yoksa çift mi ? Tek slot ile çift slot arasın da dağlar gibi performans farkı var.
Tek slot.

Herkese iyi akşamlar. Bir ara konu açmıştım PC toplamak için yardımcı olan arkadaşlar oldu. Fakat malum dolar yükseldi. Toplamama kararı aldım. Şu anki sistemi az da olsa yükseltmek istiyorum. Ultra ayar takıntım vs yok. Şu an GTA V-Valorant oynuyorum. Bu oyunlarda akıcı şekilde oynamak istiyorum. Dediğim gibi yüksek veya Ultra ayar takıntım yok. Sistem özelliklerimi alta bırakıyorum. Bütçeyi çok zorlamadan tavsiye verirseniz memnun kalırım.

Intel i3 530 işlemci zaten kesin yükselmeli :)

8 GB 1333 MHz RAM.

ASUS HD5450 ekran kartı.

1 TB+500+300 GB HDD.

120 GB SSD.

Foxconn H55MXV 1156 soket.

Direk 3 şeyden gir bence işlemci, ekran kartı ve RAM.
Şu anlık maksimum bütçe nedir?

İşlemci olarak i7 875K, o sokete göre en yüksek model: US $61.0 |Orijinal Intel Core i7 875 K Dört Çekirdekli 2.93 GHz LGA1156 8 M Önbellek 95 W i7 875K Masaüstü CPU ücretsiz kargo hızlı gemi|İşlemci| - AliExpress
Ekran kartı olarak RX 460, RX 560 kurtarır diye düşünüyorum.
Anakart+işlemci+RAM alırsan daha mantıklı olur. Eğer anakart değiştirmeyeceksen max bu kadar olur.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı