i3 530 Sistem Yükseltme

Screamshot

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
600 ₺ bütçem var ve şu anki sistemimin işlemci-RAM-anakart bileşenlerini değiştirmek istiyorum.

Şuanki sistemim: Intel Core i3 530 - 2,93 GHz
MSI MS-7613 (HP Iona GL8E)
Corsair Valueselect 1333 MHz DDR3 RAM

Genelde oyun oynarım ve GTA5, Battlefield 1 gibi oyunları düzgün bir şekilde oynamak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
600 ₺ bütçem var ve şu anki sistemimin işlemci-RAM-anakart bileşenlerini değiştirmek istiyorum.

Şuanki sistemim: Intel Core i3 530 - 2,93 GHz
MSI MS-7613 (HP Iona GL8E)
Corsair Valueselect 1333 MHz DDR3 RAM

Genelde oyun oynarım ve GTA5, Battlefield 1 gibi oyunları düzgün bir şekilde oynamak istiyorum.
Şimdiden teşekkürler.
Bizden imkansızı isteme :D .

Bende i3 550 ve GTX 750 Ti kullanıyorum. Performans olarak iyi fakat GTA 5 gibi bir oyunda 4 GB RAM yeterli gelmediği için kasmalarla karşılaşıyorum. The witcher 3, Battlefield 3 gibi oyunları orta-yüksek ayarlarda oynayabiliyorum (1440x900 çözünürlükte). Size tavsiyem 750 Ti ve 500 Watt bir PSU. 600 TL ile en mantıklı bu ikisi. Tabikide 8 GB RAM. RAM'leri daha sonra 2x4 alabilirsiniz.
XIGMATEK X-CALIBRE SERİSİ 500W GÜÇ KAYNAĞI
MSI GTX750 Ti TwinFrozrGaming GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı
Birde bilgisayar hazır PC ise modelini ve RAM miktarını söyleyebilir misiniz? 8 GB ise almaya gerek kalmayacaktır :)

:D Burada ne bütçelerle ne sistemler önerdik yani boş insanlar yok ama hocam 2.el'den başka şansının olacağını sanmıyorum. He dersen biraz yükseltebilirim bütçemi o zaman sana şunu önereyim. 350-400w ölmemiş bir güç kaynağın varsa al bunu tak kasana. 240 ile GTA V 720p Medium ayar 60FPS alıyorlarmış okuduklarıma göre bu çok daha fazla performans vericektir.

Dosya Ekleri

• adsd.png
    adsd.png
    19,4 KB · Görüntüleme: 82
:D Burada ne bütçelerle ne sistemler önerdik yani boş insanlar yok ama hocam 2.el'den başka şansının olacağını sanmıyorum. He dersen biraz yükseltebilirim bütçemi o zaman sana şunu önereyim. 350-400w ölmemiş bir güç kaynağın varsa al bunu tak kasana. 240 ile GTA V 720p Medium ayar 60FPS alıyorlarmış okuduklarıma göre bu çok daha fazla performans vericektir.
Bende düzgün kavramı orta-yüksek ayarlarda 90 veya daha üstü FPS oluyor. O yüzden sıkıntı çıkmıştır :D .

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı