i3 540 - Foxconn H55MXV Sistem Upgrade

Eray Ünal

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.
Şu an kullandığım sistem i3 540 - Foxconn H55MXV ve 3 GB RAM. Sisteme RAM takviyesi yapmayı denedim ama Foxconn anakartlar sıkıntılı bu konuda ne yaptıysam olmadı, BIOS güncelledim, Memory Remap özelliği falan her şeyi denedim bir tek Dual RAM denemedim yani 4 GB + 2 GB denemiştim ve kullanılabilir RAM sorunu yaşadım ve bazen açılmadı bilgisayar. Şimdi diyorum ki bu RAM'den 2x4 GB yapıp tekrar denesem olmazsa şayet bu lanet olası 1156 pinli anakarttan kurtulup ufak bir upgrade yapmayı düşünüyorum.

Düşündüklerim:
Msi H81M-P33 Anakart
G3258 İşlemci
Kingston 4GB Hyperx Savage RED DDR3 1600MHz CL9 PC Ram

Oynadığım oyunlarda çok fazla olmamakla birlikte FIFA serisi, Dota 2, GTA V, yeni çıkan bazı oyunlar. Bu sistem yeterli olur mu sizce? Ayriyeten Mac OS El Capitan ve Windows 10 Dual Boot yapacağım. Genel kullanım Mac OS olacak, oyun oynayacağım zaman Windows 10. Yorumlarınız bekliyorum.

Orada MF cevap vermiş, denileni denedin mi?
Bu arada yanlış hatırlıyorsun verdiğin linkin konu başlığı ve içeriği 4 lüğü gördüğünü gösteriyor.
4 lüğü görmüyor demedim tek başına 4 GB takınca sanırım bilgisayar açılmıyordu dedim. Yani şimdi ben gidip 2 tane 4 GB alıp takarsam sorunum büyük ihtimalle çözülecek midir ?

4lüğü tek başına ya da ikinci bir bellek olarak takmanın fark etmemesi gerek. Sistem 4lük takılı iken onu görüyorsa tek başınayken de görmeli. Zaten 2si takılıyken de 6lık olarak görmüş, donanıma fazla ayırmış önceki konu eklerine göre.

4lüğü tek başına ya da ikinci bir bellek olarak takmanın fark etmemesi gerek. Sistem 4lük takılı iken onu görüyorsa tek başınayken de görmeli. Zaten 2si takılıyken de 6lık olarak görmüş, donanıma fazla ayırmış önceki konu eklerine göre.
2 tane 4 Gb ram alıp denemeli miyim o zaman ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı