i3-540 sistem düşük performans sorunu

Canelium

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, öncelikle konuyu sizlere baştan anlatıyorum. Benim düşük sistem sayılabilecek bir bilgisayarım var ve ben yurtdışında yaşıyorum. Bilgisayarın zaten belki gerekir diye sistemini aşağıya yazacağım. Ben Minecraft, GTA San Andreas gibi oyunları az da olsa bi takılmayla oynuyordum ama yani oynattırmayacak kadar da değil, yine de anlaşılır bi şekilde oynuyordum. Daha sonrasında Türkiye'ye taşınma kararı aldım ve eşyaların yanında bilgisayarımı da getirdim. Bilgisayarı kurdum ve oyunlara girdim ama o kadar çok kasıyor ki, nerdeyse hiç oynamayacak derecede ve oyunların tüm ayarlarıda düşükte. GTA San Andreas'ı oynatan bilgisayarım şu an GTA 3'te bile kasıyor. Minecraft da aynı şekilde, format atmakla bi ilgisi yok çünkü hem orda hem de burda bilgisaya bir şey yüklemedim, virüs taraması yaptım hatta geniş tarama yani tüm dosyaları taradı, yaklaşık yarım saat sürdü. İçini açmasam da kasanın gözenekleri var oralardan tozunu da aldım ama yine bi fayda olmadı. Kaldırmadığı oyunları veya kullanmadığım bazı programlarıda sildim fakat hâla bir şey değişmedi, lütfen çözüm önerilerinizi bekliyorum.

Belki lazım olur diye sistemim:
İşlemci: İntel Core i3 540 3.07 GHz
Ekran kartı: 128MB tümleşik
RAM: 4GB (Kullanılabilir: 3,36GB)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı