i3-6006U sistem FPS düşüşü

ProofRookie

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım son zamanlarda oyunlarda genel bir drop sorunu var. Her oyunda 30 saniyede bir drop giriyor ve 20 saniye kadar devam ediyor. Bilgisayar laptop harddiskini değiştirdim, SSD aldım donmalar düzeldi ama oyunlar açıkken FPS düşmesi yiyorum, örneğin 512 MB ekran kartı 2 GB RAM isteyen bir oyunda drop yiyorum. Sebebi sizce nedir?
Bilgisayarın özellikleri:
4 GB RAM.
3 GB ekran kartı.
480 GB SSD.
i3-6006u işlemci

Tabii ki 4 GB RAM en az 8 GB RAM tavsiye ediyoruz bir tane daha 4 GB RAM alarak Dual Channel olarak kullanırsanız çoğunluğu düzelir. İki tane 8 GB RAM alırsanız donmalar ve droplar tamamen kalkar.
Tabii ki 4 GB RAM en az 8 GB RAM tavsiye ediyoruz bir tane daha 4 GB RAM alarak Dual Channel olarak kullanırsanız çoğunluğu düzelir. İki tane 8 GB RAM alırsanız donmalar ve droplar tamamen kalkar.

Hocam oyun 2 GB ister fakat arkada çalışan programlar, Windows'un önbelleğe aldığı RAM falan derken 4 GB yeterli olmaz. Demek istediğim bu.

Bilgisayarım son zamanlarda oyunlarda genel bir drop sorunu var. Her oyunda 30 saniyede bir drop giriyor ve 20 saniye kadar devam ediyor. Bilgisayar laptop harddiskini değiştirdim, SSD aldım donmalar düzeldi ama oyunlar açıkken FPS düşmesi yiyorum, örneğin 512 MB ekran kartı 2 GB RAM isteyen bir oyunda drop yiyorum. Sebebi sizce nedir?
Bilgisayarın özellikleri:
4 GB RAM.
3 GB ekran kartı.
480 GB SSD.
i3-6006u işlemci

Bilgisayarınızda ısınma sorunu olabilir ısınma sorunu olursa işlemci ve diğer parçalar sıcaklıktan gücünü kısar ve doğal olarak FPS düşüşü drop yersiniz hiç PC nizi temizleyip termal macununu yenilediniz mi?

Bilgisayarınızda ısınma sorunu olabilir ısınma sorunu olursa işlemci ve diğer parçalar sıcaklıktan gücünü kısar ve doğal olarak FPS düşüşü drop yersiniz hiç PC nizi temizleyip termal macununu yenilediniz mi?

U serisi işlemciler genelde ısınmaz. Çünkü ısınmaması için zaten güçten en başta kısıyorlar. "Ultra Low", ama termal macun yenilemenizde fayda var eğer uzun zamandır yapmadıysanız.

Hayır yenilemedim 3 yıldır kullanıyorum
Anakartın desteklediği MHz değerini bulamadım bu nedenden dolayı eklemedim.

Dostum tavsiyem sistemini iyice temizle termal macunu yenile 10 15 derece ısınız düşer performanstan kayıp yaşamazsınız :)
bu arada RAM ınız düşük ondanda drop yiyebilirsiniz.

RAM'i yükseltmeyi düşündüm fakat 5-6 ay sonra yeni bir sistem toplayacağım bu nedenden dolayı değiştirmedim çok arada kaldım.

RAM'i yükseltmeyi düşündüm fakat 5-6 ay sonra yeni bir sistem toplayacağım bu nedenden dolayı değiştirmedim çok arada kaldım.

Hocam şimdililk termal macun değiştirip içini temizlemeniz yeterli. Dropların RAM'den dolayı devam etme olasılığı var ama yakında toplayacağım diyorsun. O zamana kadar sabredersiniz en kötü.
Bu arada RAM ınız düşük ondanda drop yiyebilirsiniz.

Tabii ki hocam en baştan beri ne anlatıyoruz :)

Hocam şimdililk termal macun değiştirip içini temizlemeniz yeterli. Dropların RAM'den dolayı devam etme olasılığı var ama yakında toplayacağım diyorsun. O zamana kadar sabredersiniz en kötü.

Tabii ki hocam en baştan beri ne anlatıyoruz :)

Kendisi satacaksa bile aslında 8 GB'a yükseltebilir ileride satacaksa 4 GB RAM'a verdiği parayı da ekler daha yüksek fiyata satar.

Yeni konular

Geri
Yukarı