i3-6098p sisteme Windows 11 kurulur mu?

Anakartta dahili bir TPM yok ancak siz harici bir TPM modülü alıp takabiliyorsunuz. Windows 11 ISO dosyasını Rufus ile yazarken TPM engelini aşmanız için seçenek mevcut. Ancak yükleseniz bile eğer Valorant oynuyorsanız bu sistem ile Windows 11'de Valorant çalışmaz.
Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler, Valorant oynarken ne gibi şeyler olabilir mesela drop vs. Gibi şeylermi yaşarım?
Sürükle-bırak olayını birisi bir şey yapıp çözmüştü. İnternette aratırsanız kolayca bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Diğer oluşabilecek hatalar için de maalesef Microsoft'tan güncelleme beklemek dışında seçeneğimiz yok.
Daha sonra kurarsam bakacağım.

Özelliklerimiz neredeyse aynı sadece benim işlemcim i3-9100F ve daha önce Windows 10 da sorun yaşadığım için Windows 11'e geçmeli miyim diye konu açtım aynı sistem özellikleri sahip başka birinin yaşadığı sorunlardan dolayı geçmedim ben de
Sorunlar: Oyunlarda FPS düşüşü 3 4 arası olmuş ama ani FPS dropları ile 15 FPS'ye kadar drop yemiş
3 defa mavi ekran yemiş.
Masaüstünde donmalar varmış.
Sağ tık menüsü kötüymüş
Tasarım güzelmiş
Bunlar 16 GB RAM ile yaşananlar (sen de FPS düşmesi ve masaüstü kasmaları daha çok olur büyük ihtimalle)
Başka biri de 8 GB RAM'in yetersiz olduğunu söylemişti. Ben bunları duyunca vazgeçmiştim.

Özelliklerimiz neredeyse aynı sadece benim işlemcim i3-9100F ve daha önce Windows 10 da sorun yaşadığım için Windows 11'e geçmeli miyim diye konu açtım aynı sistem özellikleri sahip başka birinin yaşadığı sorunlardan dolayı geçmedim ben de
Sorunlar: Oyunlarda FPS düşüşü 3 4 arası olmuş ama ani FPS dropları ile 15 FPS'ye kadar drop yemiş
3 defa mavi ekran yemiş.
Masaüstünde donmalar varmış.
Sağ tık menüsü kötüymüş
Tasarım güzelmiş
Bunlar 16 GB RAM ile yaşananlar (sen de FPS düşmesi ve masaüstü kasmaları daha çok olur büyük ihtimalle)
Başka biri de 8 GB RAM'in yetersiz olduğunu söylemişti. Ben bunları duyunca vazgeçmiştim.
Şimdi bende bunları duyunca vazgeçtim hevesim kaçtı.

Rufus'dan TPM 2.0 olmadan kursam gene aynı hatayı verir mi?

Dostum ben anlatamıyorum galiba, şu an Bill Gates gelip senin bilgisayarına Windows 11 kursa dahi asla Valorant oynayamıyorsun. Sen Windows 11'i yüklerken TPM varmış gibi kandırsan bile Vanguard bunu fark ediyor.

Geri
Yukarı