İ3 6100 Alınır mı?

Mustafaaaaaa

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm. Benim işlemcim E7500 ve GTX750 Ti ekran kartım var. Ben uzun ömürlü olması için para biriktirip Skylake sistem toplayacağım. İşlemci için çok param yok i3 6100'ü düşünüyorum ama su anki işlemci de çift çekirdek, çift çekirdek olması performansta veya genel kullanımda sıkıntı çıkarır mı? Şimdilik i3 ama i3 470 TL'ye deger mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
I3 6100 tam bir f/p islemcisi. Eski nesil i5 ile kafa kafaya giden hatta yeni i5 lere nazaran sundugu performans gercekten sasirticak derecede insanlar i3 lafini duyunca irkiliyordu ama bu islemci o irkilmeyi engelleyecek bir islemci.

GTA 5 gibi 4 çekirdek isteyen oyunlarda takılmalar yaşayabilirsin. Diğerlerinde problem olmaz. Bence 470 TL değmez, biraz konulup en azından i5 6400 alınmalı ( 4 çekirdek ).

E7500 LGA 775 soket destekler. 6100 ise 1151 soketli anakartları destekler. Yani onu anakartında kullanamazsın. İşlemciyle birlikte RAMleri ve anakartı da değiştirmen gerekli.

İki fiziksel iki de sanal olmakla birlikte 4 çekirdek olarak çalışıyor oyunlar da bir problem yaşamazsın.
Amd fx 8350 gibi sekiz çekirdekli bir işlemciyi oyun performansında rezil edebilen garip bir işlemcidir :)
tavsiye ederim tam bir f/p ürünüdür.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı