i3 6100 Ekran kartı önerisi

Ahmet Güçlü

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hali hazırda bir bilgisayarım var ama ekran kartım yok. Bütcem 200 TL. Kesinlikle aşmamalı bir ekran kartı gerekiyor.

Sistem özelliklerim;

Intel Core i3 6100 3.7Ghz DDR4 işlemci
MSI H110m Pro-VD 2133 MHz DDR4 anakart
Kingston HyperX Fury 8 GB 2133 MHz DDR4 CL13 RAM
600W PSU

Bana 200 TL'yi aşmıcak oyunlar için iyi bir ekran kartı lazım. Uyumlu olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar hali hazırda bir bilgisayarım var ama ekran kartım yok. Bütcem 200 TL. Kesinlikle aşmamalı bir ekran kartı gerekiyor.

Sistem özelliklerim;

Intel Core i3 6100 3.7Ghz DDR4 işlemci
MSI H110m Pro-VD 2133 MHz DDR4 anakart
Kingston HyperX Fury 8 GB 2133 MHz DDR4 CL13 RAM
600W PSU

Bana 200 TL'yi aşmıcak oyunlar için iyi bir ekran kartı lazım. Uyumlu olsun.

200 TL'na alınacak ekran kartı dahili grafiklerden büyük bir fark yaratmıyacaktır. Amd'nin çıkaracağı zen APUları (işlemci ve ekran kartı birleşimi) bekleyebilirsiniz. Aksi takdirde dahili grafiklerle bir süre yetinip para biriktirmeniz çok daha mantıklı olacaktır. R7 240 cidden kötü bir karttır ve birikilen bir miktarda para ile çok daha iyileri alınabilir. Eğer r7 240'dan daha iyi bir şey istemiyorum o bile bana yeter diyorsanız 7890k AMD işlemci almanızı öneririm. Bu işlemcinin dahili grafiği daha iyidir. Günün sonunda 2. el bir grafik kartı almanızı şiddetle öneriyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı