i3 6100 oyunlarda %100 CPU kullanımı

Tlguur

Hectopat
Daha fazla  
i3 6100 ve RX 470 kullanıyorum. Rainbow Six Siege ve GTA V gibi oyunlarda CPU kullanımı %100 oluyor. Doğal olarak ciddi bir performans düşüşü yaşıyorum. Bütün sürücülerim güncel ve oyunlarda dikey senkronizasyonu açmayı denedim. Maalesef sonuç alamadım. Konu ile ilgili tavsiyesi olan ya da yardımcı olabilecek birisi varsa sevinirim.

Not: Bu sistemi 2 senedir kullanıyorum ama sorunu son 2 haftada yaşamaya başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olması normal fakat ciddi bir performans düşüşü yapacak kadar olmaması lazım. Isı değerlerini MSI Afterburner ile kontrol eder misiniz? Termal macun kurumuş olabilir belki.

''Denetim Masası > Donanım ve ses > Güç seçenekleri > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarları'' penceresini açın ve ''işlemci güç yönetimi'' sekmesi adı altındaki ''En düşük işlemci durumu'' ve ''En yüksek işlemci durumu''nu % biçimi ile bizimle paylaşır mısınız?

''Denetim Masası > Donanım ve ses > Güç seçenekleri > Plan ayarlarını değiştir > Gelişmiş güç ayarları'' penceresini açın ve ''işlemci güç yönetimi'' sekmesi adı altındaki ''En düşük işlemci durumu'' ve ''En yüksek işlemci durumu''nu % biçimi ile bizimle paylaşır mısınız?
bende aynı sorunu yaşamaktayım fakat benim bu söylediğiniz yerlerdeki değerlerim ikiside %100 sorun bundan mı kaynaklanmakta ve normal değerler kaç olmalı ?

Darboğaz olması normal fakat ciddi bir performans düşüşü yapacak kadar olmaması lazım. Isı değerlerini MSI Afterburner ile kontrol eder misiniz? Termal macun kurumuş olabilir belki.
Isı değerleri en yüksek 80 malesef stok fan kullanıyorum termal macunun kurumuş olacağını düşünmüyorum.
Screenshot_1.png

Oyun içi değerleri pyalaşabilir misiniz?
Screenshot_2.png
20180711001141_1.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı