i3 6100 PC Kilitlenmesi

Kadir Güney

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yaklaşık 2 hafta önce sistem topladım. Anakart, MSI B150M Bazooka, İşlemci, İ3 6100. Tek kanal 8 GB Kingston Hyperx Fury 2133 Mhz ram. 240 GB Kingston SSD. Windows 10 kurdum, henüz aktifleştiremedim. 1 TB HDD. Lol oynarken ve chromedayken başıma geldi bu sorun. Ekran bir anda kilitleniyor, hiçbir işlem yapılmıyor. Mouse hareket etmiyor, ses kesiliyor. W10'u SSD'ye kurdum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Ram tek kanal olduğundan mı, SSD'den mi? Yoksa W10 aktifleştirmediğim için mi? Bu arada W10 nasıl aktifleştirebileceğimi bilen varsa bunun için de yardıma ihtiyacım var, satın almak istemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

İlk önce ısı değerlerinizi kontrol edin ve yazın. Ekran kartınızın marka-modelini söyleyin, dahili İntel ekran kartını kullanıyorsanız da söyleyin. Ram'in slotunu değiştirmeyi deneyin. XMP özelliği varsa kapatın.
Zaten takılmanın ardından reset ve power tuşu işe yaramıyor, fiş veya PSU'dan müdahale etmek zorunda kalıyorsanız yüksek ihtimal sorun RAM belleklerdedir.

PC'yi düğmesinden kapatabiliyorum. Isı değerlerimi kontrol ettim bir sorun yok. Ekran kartı MSI R9 380 4 GB 256 Bit. XMP'yi bilmiyorum ne demek olduğunu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı