i3 6100 Sistem Oyunda Donma Sorunu

Seçkin Durmuş

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. PC topladım. Yaklaşık 2 ay oldu fakat 2 defa aynı sorun başıma geldi. Oyun oynarken aniden pc kitleniyor donuyor ve hiçbir işlem yapamıyorum. Pc'yi kapatmak zorunda kalıyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz ?

Bu arada sistem:

12043772_1732424460326551_1658379081_o.jpg

Biosu güncelleyin mi ?
Şaka yapıyorsunuz değil mi ? Şaka yapmıyorsanız daha da durum vahim. Bir sorun varsa çözüm için önce donanım uyumuna akabinden ısı değerlerine akabinden de yazılımsal bakılır.
Bu anlamda görev yöneticisini açıp bakacaksınız vs. her zamanki klasik çözüm formatlayın gitsin. %90 gereksiz yazımlara takıldınız.

Biosu güncelleyin mi ?
Şaka yapıyorsunuz değil mi ? Şaka yapmıyorsanız daha da durum vahim. Bir sorun varsa çözüm için önce donanım uyumuna akabinden ısı değerlerine akabinden de yazılımsal bakılır.
Bu anlamda görev yöneticisini açıp bakacaksınız vs. her zamanki klasik çözüm formatlayın gitsin. %90 gereksiz yazımlara takıldınız.
Güncel olmayan BİOS yüzünden çıkan hataların haddi hesabı yok.

ramazandeveli
Neden bu kadar esip gürlüyorsun hocam !
Benim başıma böyle sorunlar geldi sıcaklık değerlerinden sistem stabiletisine kadar her şey sorunsuzdu, ama velakin benim önemsiz saydım BIOS sayesinde işlemci sorunum ortadan kalktı. Her ürün ilk çıktığında mutlaka sorun olur, bu sorunlarda güncellemelerle düzeliyor.
Amma velakin tedaviye yanlıș yerden başlamış olsuydam özür dilerim.

Destek: H110M PRO-VD | En üstte bulunanı indirebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradanda nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.
Sıcaklık değerleriniz normal gözüküyor. BIOS güncelleyin düzelmezse temiz kurulum eminim işe yarayacaktır.

Skylake işlemciler güçlü olduğu kadar çok güncel kalmayı isteyen bir işlemci. Anakart BİOS ayarlarını genellikle güncel tutman senin için faydalı olacaktır. Güncel olmayan BİOS anakartlarda Skylake işlemciler sorun yaşıyor. Umarım BİOS güncellemesi ile gerçek manada sorun çözülüyordur yoksa Skylake tam anlamıyla fiyasko bir seri olur.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı