İ3 6100 Tabanlı Sistem Toplama

Bay Siyah

Kilopat
Daha fazla  
Kolay gelsin arkadaşlar oyun oynamak için sistem toplamak istiyorum da sizin de bir görüşünüzü alayım dedim. Kendi başıma bir sistem topladım aşağıda; bütçem de sınırlı en fazla 1900 TL.

Ekran Alıntısı.PNG

Dönemin oyunlarını orta grafikler de olsa oynatabilir mi? Uyumlu mudur? Sistemim herhangi bir sorun cıkartır mı? SSD almak zorunda mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönemim oyunlarini high da bazen ultra da oynarsin. Hayir ssd zorunlu değil sistemin açiliş/kapaniş hizini kisacasi içine ne koyarsan onun hizini kat ve kat arttiriyor (oyunlarda fps artmaz) ki zaten 120 gb a çok bir şey koyamazsin. Hemen hemen ayni sistem bende de var sorun çikartmiyor.

Sistem güzel, RAM'leri 2133 MHZ al.
Onu kacırmısım :D Teskkürler.
Dönemim oyunlarini high da bazen ultra da oynarsin. Hayir ssd zorunlu değil sistemin açiliş/kapaniş hizini kisacasi içine ne koyarsan onun hizini kat ve kat arttiriyor (oyunlarda fps artmaz) ki zaten 120 gb a çok bir şey koyamazsin. Hemen hemen ayni sistem bende de var sorun çikartmiyor.
Sağolasın zahmet oldu.

Arkadaşlar son olarak bu sistemde karar kıldım bir eksik var mı ? Herhangi bir sorun cıkartırmı darbogaz vs. gibi yazarsanız sevinirim.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bence SSD ye vereceğin parayı ekran kartına bas. Zaten işlemcin çok güçlü bir İ3 R9 380'i rahat besler. Ben de heves edip güçsüz sistemime SSD almıştım. Windows işleri hızlanıyor. Fakat ekran kartı daha mantıklı.

Son düzenleme:
Hocam bence SSD ye vereceğin parayı ekran kartına bas. Zaten işlemcin çok güçlü bir i3 r9 380 i rahat besler. Ben de heves edip güçsüz sistemime SSD almıştım. Windows işleri hızlanıyor. Fakat ekran kartı daha mantıklı.
2. resime bakarsan kardesım öyle yaptım 2 gb ekran kartını 4 de cıkardım daha fazla bütçem yok 1800 lira bütçem teşekküler önerin için

2. resime bakarsan kardesım öyle yaptım 2 gb ekran kartını 4 de cıkardım daha fazla bütçem yok 1800 lira bütçem teşekküler önerin için
Kardeşim 4 gb modelini alcağına ya 2 gb olanı al 4 olan seni yanıltmasın o kart o kadar gb ı kullanamıyor yani aslında 2.5 un üstüne çıkmaz. Eğer o kadar para verebiliyosan ekran kartını gtx 950 yapmanı öneririm.

Alecont, arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum ekran kartını 4 GB yapmak yerine daha güçlü ve kaliteli bir model almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı