WhiteThranDuiL

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ;

Orta Seviye Oyun Bilgisayarı topladım ve size danışmak istiyorum açığı gidiği var mı, neler eksik veya fazla gereksiz gördüğünüz bir bileşen var mı diye danışmak istedim.

1- Şu an elimde fotoğrafta da gördüğünüz Gigabyte GT 630 ekran kartı mevcut ve şu an 3 tane zevk aldığım oyun var. Knight Online, CS 1.6, BFME II. BFME'yi de Gameranger'den online olarak oynayacağım. Bu 3 oyunu sorunsuz ''0'' kasma ile oynayabilirim diye düşünüyorum. (herhalde destekler?) Ama ilerde başka yüksek performans gerektiren oyuna merak salarsam Asus GTX 950 almayi planlıyorum.

2- Tüm bu bileşenler kaç W enerji tüketir? Şu an için 500W yeterli ama ilerde Asus GTX 950 aldığımda 500w güç kaynağı yeterli kalır mı ? (500W güç kaynağı elimde mevcut o yüzden soruyorum yoksa 750 alıp sizi yormazdım)

3- Asus B150M-A tercih ettim Asus B150 Pro Gaming mi tercih etmeliyim aralarında pek bir fark göremedim ben Pro Gaming ses kalitesi konusunda 1 adım önde sadece yanılmıyorsam ?

4- Bu 3 sorumu yalın bi şekilde cevaplarsanız sevinirim :)

NOT: İşlemcide i3 konusunda kararlıyım ilerde İntel Core i7 6700K ile değiştirebilirim.

sistem1.jpg

Everest neden önerilmiyor ? Vatan'da videolu tanıtmışlar kasayı izlediğimde ''aha dedim bu kasa tam benlik'' ne sıkıntısı var ki kasanın ? ayrıca diğer sorularım ? :)

1.Saydığın oyunları rahatlıkla oynayabilirsin.
2.500 W yeterli olucaktır.
3.İki anakart arasında fazla bi fark yok ama 30 tl daha verip B150 M PRO GAMING tercih etmeni öneririm.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı