i3 7020U ve MX130 2 GB için RAM takviyesi

spartakboskova

Hectopat
Merhabalar. Dizüstü bilgisayarım için RAM almak istiyorum. 4 GB RAM çoğu iş ve oyun için yetersiz geliyor. Bilgisayarımın mevcut özellikleri şöyle:
i3 7020U.
MX130 2 GB.
4 GB 2133 MHz RAM.
RAM takviyesi ile orta düzey oyunları oynayabilir miyim?
4 GB RAM alsam yeterli olur mu yoksa 8 GB mi almalıyım?
Son olarak Acer servisini aradığımda kasa tek parça olduğundan RAM'i kendim eklediğimde garantinin bozulacağını söylediler. Ama şimdi servis kargo falan uğraşmak istemiyorum. Ne önerirsiniz?

4 GB ekleseniz yeterlidir, bu sayede Dual Channel olarak çalışır. Piyasada 2133 MHz laptop RAM olmadığından 2400 MHz alsanız daha iyi olur, o da 2133 MHz olarak çalışacak zaten;

4 GB ekleseniz yeterlidir, bu sayede Dual Channel olarak çalışır. Piyasada 2133 MHz laptop RAM olmadığından 2400 MHz alsanız daha iyi olur, o da 2133 MHz olarak çalışacak zaten;

Servise aynı soruyu sorduğumda uyumsuzluk yaratır kullanılmaz vs demişti. 2400mhz ram almamda bi sakınca yok yani.

8 GB ram günlük kullanım ve orta düzey oyunlar için ideal.Şuan sahip olduğun ram 2133 MHz , istediğin kadar yüksek MHz'li ram ilave yaparsan yap yinede ramlar 2133 MHz ile çalışacaktır.Kesinlikle 2133 MHz altında ram alma.Ayrıca 120 GB M2 SSD ile o laptopu günlük kullanım için uçurabilirsin.

8 GB ram günlük kullanım ve orta düzey oyunlar için ideal.Şuan sahip olduğun ram 2133 MHz , istediğin kadar yüksek MHz'li ram ilave yaparsan yap yinede ramlar 2133 MHz ile çalışacaktır.Kesinlikle 2133 MHz altında ram alma.Ayrıca 120 GB M2 SSD ile o laptopu günlük kullanım için uçurabilirsin.
Merhabalar. Teşekkürler cevabınız için. 2400 MHz CL 14 bir RAM buldum fiyatı 170 lira civarındaydı. Bir de 2400 MHz CL 16 var 150 lira civarında. Benim bilgisayarımda CL 15 ram bulunuyor. Aynı özelliklerde bir 4 GB RAM daha eklemek istesem en az 250 lira civarında fiyatlar. O kadar para vermek istemiyorum. CL 16 veya CL 14 hangisini almak daha mantıklı? Yoksa illa parayı verip aynı özellikte mi almak gerekiyor ?

Kesinlikle aynı CL değerinde ram almanı tavsiye ederim.Farklı değerlerde 2 ramda çalışabişir.Fakat bi ihtimal uyumsuzluk sorunu olabilir ve başınızı ağrıtabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı