i3 7100 Sistem Yükseltme Tavsiyesi

itsvictory

Kilopat
Daha fazla  
Kullandığım sistemi aşağıda belirttim. Sistem yükseltmek istiyorum ilk olarak hangi parçayı değiştirmeliyim. Şu anlık 1200TL bütçem var. Değiştireceğim parçaları da satacağım. Elime para geçtikçe yükseltmeye devam edebilirim. Parça parça yükseltme yapabilirim. Tavsiyeleriniz nelerdir. İlk olarak anakart ve kasayı değiştirmek istiyorum. Sizce mantıklı mıdır?
MSI H270 M3 ve MSI Z270 Tomahawk Arctic arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?
Kasa olarak CoolerMaster Master Lite 5 600W PSU düşünüyorum. Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

MSI H110M GAMİNG ANAKART,
INTEL i3 KABYLAKE 7100,
2*8GB CORSAİR DDR4 2400MHZ CL14,
MSI NVİDİA GTX 1050Tİ GAMİNG X 4GB,
SAMSUNG 850 EVO 250GB SSD,
TOSHIBA 3,5" 1TB 64M 7200 Desktop HDD,
XIGMATEK FRONTLİNER EN8774,
450W HİGHPOWER,
LOGITECH MK345 KABLOSUZ klavye mouse set,
LG 29" 29UM68 ULTRA WIDE IPS monitör

Sistemin yeterli zaten. Az daha idare et, İntel'in 8. nesiline uygun ucuz anakartlar çıkacak. İ5 8400'le yeni çıkan ucuz anakartı alırsın.

Sistemi oyun içinmi yukseltmek istiyorsunuz ?
Makine mühendisliği programları ve oyun için çok fazla oyun oynayan birisi değilim arada Assasins Creed Origin ve onun tarzında oyunlar oynuyorum.

Intel Core i5-8600K 3.60GHz LGA1151 İşlemci Fiyatı

Çok az birşey bütçeyi aşarsanız bunu alabilirsiniz. Günümüz oyunlarında sana uzun süre yetecektir.
Onun yerine amazondan İ7 8700K almak daha avantajlı olacaktır benim açımdan. Çünkü onu aldığımda anakart yüzünden kullanamayacağım.

Sistemin yeterli zaten. Az daha idare et, İntel'in 8. nesiline uygun ucuz anakartlar çıkacak. İ5 8400'le yeni çıkan ucuz anakartı alırsın.
Bütçemi arttırabilirsem 2100TL ye z370 Tomahawk ve i7 8700k alabilirim amazondan.

Bence önceliği anakarta ve işlemciye vermelisiniz şuan mobil olduğum için size öneriler de bulunamayacağım ama yarın akşam hatırlatırsanız neden olmasın ?

Bence önceliği anakarta ve işlemciye vermelisiniz şuan mobil olduğum için size öneriler de bulunamayacağım ama yarın akşam hatırlatırsanız neden olmasın ?
Teşekkür ederim. Önerilerinizi bekliyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İyi akşamlar. Öneri için hatırlatmamı söylemiştiniz

[QUOTE="Bütçemi arttırabilirsem 2100TL ye z370 Tomahawk ve i7 8700k alabilirim amazondan.[/QUOTE]

Amazondan yapılan alışverişlerde gümrük sorunu olabiliyormuş ve para iadesi yapmıyorlarmış. Bu sebepten dolayı oradan alışveriş yapmaktan vazgeçtim. İnternet sitelerinde parça almayı düşünüyorum. İlk olarak H110M anakartımı ve Xigmatek kasamı satıp Cooler Master Master Lite 5 600W ve Z270 Tomahawk Arctic almayı düşünüyorum. Düşünceleriniz nedir?

İ7 8700 ve MSI Z370 Tomahawk alınarak sistem yükseltildi. Teşekkürler

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı