i3 7700u sistemde FPS yüksek olmasına rağmen kasma hissi var

İşletim sistemi
Windows 10

mysteriis

Decapat
RAM
4
Ekran kartı
HD Graphics 620
İşlemci
i3 7700U
Bir haftalığına bir yere gitmiştim ve eve döndüğümde bilgisayarımdan oyun oynamak için oyun açtım fakat oyun 70FPS olmasına rağmen sanki 30FPS oynuyormuşum gibi. Gitmeden önce böyle bir sorun yoktu, görüntü akıcıydı. Windows sürümüme baktım normalde 20H2 sürümünü kullanırken 21H2 olmuştu. Sabah 20H2 sürümüne geri çektim fakat sorun devam ediyorum. Monitörüm 60hz

Bir haftalığına bir yere gitmiştim ve eve döndüğümde bilgisayarımdan oyun oynamak için oyun açtım fakat oyun 70FPS olmasına rağmen sanki 30FPS oynuyormuşum gibi. Gitmeden önce böyle bir sorun yoktu, görüntü akıcıydı. Windows sürümüme baktım normalde 20H2 sürümünü kullanırken 21H2 olmuştu. Sabah 20H2 sürümüne geri çektim fakat sorun devam ediyorum. Monitörüm 60Hz

Sana öyle geliyor olabilir. Düşük FPS'ye insan alışıyor bir süre sonra. V-Sync açmayı deneyebilirsin.

Bir haftalığına bir yere gitmiştim ve eve döndüğümde bilgisayarımdan oyun oynamak için oyun açtım fakat oyun 70FPS olmasına rağmen sanki 30FPS oynuyormuşum gibi. Gitmeden önce böyle bir sorun yoktu, görüntü akıcıydı. Windows sürümüme baktım normalde 20H2 sürümünü kullanırken 21H2 olmuştu. Sabah 20H2 sürümüne geri çektim fakat sorun devam ediyorum. Monitörüm 60hz
Ayarı düşür

Bu arada lütfen en güncel sürüme geri dönün. Özellikle 21H2 güncellemesi güvenlik ve iyileştirme odaklı bir güncelleme. Ayrıca 2022 içerisinde hata düzeltmeleri, bellek ve disk tarafındaki birçok sorunu çözen güncellemeler yayınladılar. Yani şu eski sürümler daha hızlı ya da sorunsuz algısından çıkalım lütfen.

Geri
Yukarı