i3 8100 GTX 1060 6 GB Darboğaz Sorunu

mcanbal4

Decapat
Merhabalar, sistem özelliklerim:
İşlemci: i3-8100
Anakart: MSI H310M PRO VD Plus
Ekran kartı: GTX 1060 6 GB Gaming X
RAM: G.Skill 2400 MHz RAM 8GB
SSD: Toshiba TR200 240GB
FRISBY GC-9250G GAMEMAX RAPTOR 650W
Tüm oyunlarda bariz GPU düşüklüğü görülüyor ama bazı oyunlarda ekran çözünürlüğünü 4K yaptığımda FPS 60'a sabitleniyor, örnek olarak FIFA 19. FPS oyunlarını çok seven, çok fazla CS:GO oynayan biri olarak bu kadar güzel bir kasanın 300 FPS yerine 120-200 FPS arası vermesi beni çok üzüyor ve anladıgım kadarıyla yapabilicek hiçbir şeyimiz yok.

Apex Legends sabit 60 FPS ile başlıyor, 50'lere kadar inip tekrar 60'a çıkıyor. (Ultra)
PUBG Ultra 70-90 FPS arası, düşüşler oluyor 55'lere kadar.
H1Z1 Ultra 70-90 FPS arası, düşüşler oluyor 60'lara kadar.
Rocket League Sabit 60 FPS.

Şimdi sizlere asıl sorum şu, işlemciyi değiştirsem sorunum düzelir diye düşünüyorum. Sizce işlemci seçimim ne olmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama ekran kartımız farklı ve işlemcimiz de ki i3 8100 de bu durumla karşılaşan çok var . Tüm paramı buraya harcadığım için yeni satın alım yapamıyorum. Sorunu da çözemiyorum tam olarak ne yapacağım bilmiyorum yani

İmzamdaki sistemi kullanıyorum, herhangi bir drop, takılma sorunu yaşamadım şu ana kadar. Bir tek Assassin's Creed Origins, Assassin's Creed Odyssey, Hitman GOTY-Hitman 2 gibi oyunlar işlemci ağırlıklı olduğu için ultra ayarlarda dahi GPU kullanımım %60'lara kadar düşmüştü. Genel perfomansım rahatsız edici düzeyde değildi. Diğer oyunlarda genelde karttan %100 performans alabiliyorum. Sana önerim tüm CPU intensive oyunlarda dahi ekran kartının kullanımının düşmesini istemiyorsan işlemciyi satıp i5 8500 veya i5 8600 almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı