i3 9.nesil veya 8. nesil, GTX 960'ta nasıl performans verir?

moder824

Picopat
Daha fazla  
Selamlar. Sisdem toplayacağım ve bu sisdemde.
İşlemci - i3 9 nesil veya i3 8 nesil kullanacağım.
RAM - tek 8 GB DDR4 2400 veya 2666 MHz kullanacağım.
Ekran kartı o - GTX 960 2 GB kullanacağım.
Sizce nasıl performans alirim.
Battle field 5 Online oynanır mı?

i3-9100F ile oynanabiliyor BF 5 ( YouTube'dan baktığım testlerle) ancak 8 GB RAM kurtarmaz hocam 16 yapabilirseniz çok daha iyi olur

İşlemci modelini tam belirtmemişsiniz fakat bende zamanında i3 9100F, 16GB RAM ve RX 590 kullanıyordum. Battlefield 1 online yüksek ayarlarda hemen hemen istediğim performansı alıyordum fakat Battlefield 5 online modunda açıkçası çokta iyi bir performans alamadım işlemci kaynaklı olarak. Eğer sizde i3 9100F işlemci almayı düşünüyorsanız belirttiğiniz GTX 960 ekran kartı ile birkaç performans videosu buldum onları paylaşıyorum. En azından fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İşlemci modelini tam belirtmemişsiniz fakat bende zamanında i3 9100F, 16GB RAM ve RX 590 kullanıyordum. Battlefield 1 online yüksek ayarlarda hemen hemen istediğim performansı alıyordum fakat Battlefield 5 online modunda açıkçası çokta iyi bir performans alamadım işlemci kaynaklı olarak. Eğer sizde i3 9100F işlemci almayı düşünüyorsanız belirttiğiniz GTX 960 ekran kartı ile birkaç performans videosu buldum onları paylaşıyorum. En azından fikir sahibi olabilirsiniz.

Hocam öncelikle size teşekkur ederimki zamanınızı ayırıb yardımcı oldunuz. Şimdi ben videoları inceledim. Pubg Çok iyi deneyim veriyor. Ama lakin bende gtx 960 2 gb var. Videoda ise 4 gb versiyonu kullanılıyor. Şimdi ben i3 9100f + ddr4 8gb 2400 mhz . Kullansam 2 gb ekran kartı ile mesela gta 5 roleplay oynasam kasma olurmu?. Ve yada bu sisteme 1050 ti alirsam nasil olur 4 gb olanından.

@moder824 Rica ederim hocam. Videolarda genellikle 16GB RAM ve kartın 4GB modeli kullanıldığını göz önüne alırsak siz 8GB RAM ve kartın 2GB modelini kullanacağınız için videolarda görülen performansın bir tık daha aşağısını alırsınız. GTX 1050Ti kullanılan birkaç video buldum bunları da inceleyebilirsiniz. Yine videolarda 16GB RAM kullanıldığı için videolardaki performansın biraz aşağısında değerler alabilirsiniz.

@moder824 Rica ederim hocam. Videolarda genellikle 16GB RAM ve kartın 4GB modeli kullanıldığını göz önüne alırsak siz 8GB RAM ve kartın 2GB modelini kullanacağınız için videolarda görülen performansın bir tık daha aşağısını alırsınız. GTX 1050Ti kullanılan birkaç video buldum bunları da inceleyebilirsiniz. Yine videolarda 16GB RAM kullanıldığı için videolardaki performansın biraz aşağısında değerler alabilirsiniz.

Hocam doğru diyorsunuz. Videolari inceledim ilerki zamanlarda ekran kartı ve ram artırsam daha guzel bir performans alcam. Saolun hocam tesekkurler zaman ayirdiqiniz icin.

Geri
Yukarı