i3 9100F alınır mı?

AMD_Fanboy

Hectopat
Daha fazla  
Selamunaleyküm arkadaşlar i3-9100F ile sistem toplayacağım. İşlemcinin özelliklerine baktığımda maksimum bellek kanalı sayısı 2 yazıyor. Yani en fazla 2 adet mi RAM takabiliyoruz?

Merhabalar. Konu başlığına cevap verecek olursak forum içerisinde bu işlemci genelde önerilmiyor. Nedenleri ise 4C 4T yapısı, Intel yeni nesil işlemcide soket değiştirdiği için ölü soket olması gibi nedenler. Burada sizin tercihiniz ve özellikle de bütçeniz devreye giriyor. Ben i3 9100F işlemci kullanıyorum, benim işimi görüyor açıkçası. Bu işlemci için ise darboğaz yapmayacak sınır ekran kartları GTX 1650 Super, GTX 1660, RX 5500 XT, RX 590 ekran kartlarıdır. Bunlardan daha performanslı ve üst seviye ekran kartları bu işlemcide darboğaz yapacaktır. RAM miktarı anakart modeline göre değişiyor diye biliyorum. Ayrıca bu işlemci eğer elinizde Z serisi bir anakart yoksa en fazla 2400 Mhz değerinde RAM destekliyor. 2400 Mhz miktarından fazla olan RAM alsanız bile en fazla 2400 Mhz değerinde çalışacaktır.

Merhabalar. Konu başlığına cevap verecek olursak forum içerisinde bu işlemci genelde önerilmiyor. Nedenleri ise 4C 4t yapısı, Intel yeni nesil işlemcide soket değiştirdiği için ölü soket olması gibi nedenler. Burada sizin tercihiniz ve özellikle de bütçeniz devreye giriyor. Ben i3-9100F işlemci kullanıyorum, benim işimi görüyor açıkçası. Bu işlemci için ise darboğaz yapmayacak sınır ekran kartları GTX 1650 Super, GTX 1660, RX 5500 XT, RX 590 ekran kartlarıdır. Bunlardan daha performanslı ve üst seviye ekran kartları bu işlemcide darboğaz yapacaktır. RAM miktarı anakart modeline göre değişiyor diye biliyorum. Ayrıca bu işlemci eğer elinizde Z serisi bir anakart yoksa en fazla 2400 MHz değerinde RAM destekliyor. 2400 MHz miktarından fazla olan RAM alsanız bile en fazla 2400 MHz değerinde çalışacaktır.

Merhaba. İ3 9100F işlemci kullanıyorum. Z serisi ana kart ile Ramlerin frekanslarında artış mı oluyor biraz açabilir misiniz? Elimde 1 adet 8 GB 2400 Ram 1 adet 8 GB 3000 Ram mevcut Z serisi ana kartlarda ben 3000 MHz'lik Ram'i o frekansta mı görmüş olacağım? Ayrıca Z serisi ana kartlarda bu durumu destekleyen modeller hepsi mi yoksa bazıları mı? Teşekkürler.

Selamunaleyküm arkadaşlar i3-9100F ile sistem toplayacağım. İşlemcinin özelliklerine baktığımda maksimum bellek kanalı sayısı 2 yazıyor. Yani en fazla 2 adet mi RAM takabiliyoruz?

Anakarttan anakarta değişir RAM yuvası büyük ihtimalle H310M alacaksınızdır 2x8 2x16 yapabilirsiniz RAM'lerinde frekansı 2666 MHz destekliyor 4600 MHz RAM bile alsanız 2666 MHz çalışır.

Merhaba. İ3 9100F işlemci kullanıyorum. Z serisi ana kart ile Ramlerin frekanslarında artış mı oluyor biraz açabilir misiniz? Elimde 1 adet 8 GB 2400 Ram 1 adet 8 GB 3000 Ram mevcut Z serisi ana kartlarda ben 3000 MHz'lik Ram'i o frekansta mı görmüş olacağım? Ayrıca Z serisi ana kartlarda bu durumu destekleyen modeller hepsi mi yoksa bazıları mı? Teşekkürler.
Evet Z serisi anakart kullanırsanız anakart modeline göre RAM frekansını arttırabilirsiniz diye biliyorum. Yalnız elinizde 2 adet farklı Mhz değerine sahip RAM olduğu için ikisi de ne kadarlık bir frekans değerinde çalışır tam bir bilgim yok maalesef. İnternet üzerinde şu iki videoyu buldum inceleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anakarttan anakarta değişir RAM yuvası büyük ihtimalle H310M alacaksınızdır 2x8 2x16 yapabilirsiniz RAM'lerinde frekansı 2666 MHz destekliyor 4600 MHz RAM bile alsanız 2666 MHz çalışır.
H310 tipi anakart kullanırsa en fazla 2400 Mhz değerinde kullanabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı