i3 9100F RX 570 sistem oyunlarda kapanıyor

tazylee1

Hectopat
RAM
8 GB
Ekran kartı
RX 570 4gb
Anakart
H310M
İşlemci
i3 9100f
Merhaba bilgisayarım The Forest Devour gibi oyunlarda kapanıyor ekran kartı sıcaklığı 70 80 oluyor kapanıyor bilgisayar. Valorant'ta 150 200 FPS'lerde oyun oynuyorum aynı şekilde LoL'de yardıma ihtiyacım var

Merhaba bilgisayarım The Forest Devour gibi oyunlarda kapanıyor ekran kartı sıcaklığı 70 80 oluyor kapanıyor bilgisayar. Valorant'ta 150 200 FPS'lerde oyun oynuyorum aynı şekilde LoL'de yardıma ihtiyacım var.

OCCT ile ekran kartı ve CPU'nu stress altında kaç derecelere çıkıyor test et testte uygulama hata verir veya yeniden kendini başlatırsa sıcaklıklar 95 dereceye falan çıkarsa uygulamayı kapat PSU'n nedir bir de AMD ekran kartlarında WattMan var WattMan yiyor olabilirsin.

2. el arkadaşım RX 580 almıştı. Bakımları yapılmadığı için aynı sorunu yaşıyordu. Termal macun değişikliğini yapmanızı öneriyorum.

OCCT ile ekran kartı ve CPU'nu stress altında kaç derecelere çıkıyor test et testte uygulama hata verir veya yeniden kendini başlatırsa sıcaklıklar 95 dereceye falan çıkarsa uygulamayı kapat PSU'n nedir bir de AMD ekran kartlarında WattMan var WattMan yiyor olabilirsin.

Aynen WattMan ayarları sıfırlandı diyor. Zaten bilgisayar açıldığında 650W PSU.

Aynen WattMan ayarları sıfırlandı diyor zaten bilgisayar açıldığında 650W PSU.

Donanımsal yani sorun çoğu değil %95 AMD ekran kartlarında oluşan bir durum RAM'lerin farklı MHz farklı gecikme süresine sahipse yaşatır veya ekran kartı sürücüsünden kaynaklanır ekran kartı sürücülerini DDU ile tamamen sil farklı sürümler indirerek en stabil sürümü kur onunla oyna şu anki sürücün hata yemeye müsait en stabil RX 580 sürümü nedir diye bir sürü forum vardır muhtemelen yoksada istersen konu aç yardım etsinler.

Donanımsal yani sorun çoğu değil %95 AMD ekran kartlarında oluşan bir durum RAM'lerin farklı MHz farklı gecikme süresine sahipse yaşatır veya ekran kartı sürücüsünden kaynaklanır ekran kartı sürücülerini DDU ile tamamen sil farklı sürümler indirerek en stabil sürümü kur onunla oyna şu anki sürücün hata yemeye müsait en stabil RX 580 sürümü nedir diye bir sürü forum vardır muhtemelen yoksada istersen konu aç yardım etsinler.
format atsam sorun düzelir mi hiç yapamıyorum

Format atsam sorun düzelir mi hiç yapamıyorum.

Hayır düzelmez AMD ekran kartlarında o sorun hep oluyor yeni kartlarında çok daha az yaşanıyor ama stabil sürücüyü bulup eski sürücünü DDU ile silmen yeni stabil olanı kurman daha iyi olur ayrı bir konu aç istersen AMD kullananlar yardım eder.

Hayır düzelmez AMD ekran kartlarında o sorun hep oluyor yeni kartlarında çok daha az yaşanıyor ama stabil sürücüyü bulup eski sürücünü DDU ile silmen yeni stabil olanı kurman daha iyi olur ayrı bir konu aç istersen AMD kullananlar yardım eder.
yarın kontrol edip geri dönücem teşekkürler

Maalesef denedim olmadı sorun hala devam ediyor.

Son düzenleme:
Undervolt yapmayı deneyebilirsin forum 2 gün oldu unuttum konuşulanları yaptın mı hatırlamıyorum yani RX 500 serisinde çok var WattMan.

Sıcaklık için sıvı soğutma vs aldım bilgisayara ekran kartının temizliğini vs. de yaptım sıkıntı küçük oyunlarda bilgisayarın WattMan hatası verip kapanıp zor açılması.

Yeni konular

Geri
Yukarı