i3 9100F sistem GTA V FPS düşüklüğü

Göktuğ'S

Kilopat
Daha fazla  
Oyunda anlamadığım şekilde FPS sorunu var 60 FPS zor görür oldum. Onlinde bazen 30 kadar düşüyor FPS bunun sebebi nedir?

Sistem.
i3-9100F,
GTX 1650 Super.
8 GB 3200MHz RAM.
H310 M r anakart.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ve RAM yetersizliği diye düşünüyorum. işlemciden çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum. RAM'i arttırmanızı öneririm, 2x8.

Son düzenleyen: Moderatör:
işlemci ve ram yetersizliği diye düşünüyorum işlemciden çok sıkıntı olacağını düşünmüyorum ram i arttırmanızı öneririm 2x8
Ben de sanmıyorum işlemciden olacağını. O işlemci rahat oynatır GTA5'i. Ekran kartından zaten şüphe yok. Sorun büyük ihtimalle bellekten kaynaklı. Yine de testler olmadan karar vermek yerinde olmaz.

Peki nedeni nedir ? madem biliyorsunuz
Sıcaklık ve kullanım değerlerini atması lazım arkadaşın. SSD kullanıyorsa onun da modelini. Kronik sıkıntılı olabilir. Oyunda Advanced Graphics'in açık olup olmadığını da belirtmesi. 2070 Super ile bile 40FPS veriyor Advanced Graphics açık olunca oyun. 8GB olması ile alakası yok FPS'in yani. Bellek sorunu olabilir ancak 8GB olduğu için değil.

Oynamak, kasma ya da donma yaşamak, FPS düşüklüğüne rağmen kasmadan oynamak. Bunlar çok farklı şeyler. Zaten arkadaş "oynayamıyorum" dememiş ki.
Ben de diyorum ki 8GB ram bu oyunda kasmaya, drop olmasına sebebiyet vermiyor. R7 360 kartım vardı önceden. 8GB ram ile ultrada 55-70 arası oynuyordum. Daha güçlü işlemci ve karta sahip arkadaş. 2013 yılında çıkmış bir oyun bu. AC Odyssey veyahut Cyberpunk falan değil.

Geri
Yukarı