i3-9100F sistem yeni alınan anakartta görüntü alınmıyor

bestcyber34

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
16Gb
SSD veya HDD modeli
256gb
Ekran kartı
rx580 asus
Anakart
msı h310m
İşlemci
i3-9100f
Geçenlerde Gigabyte olan H310 anakartımın işlemci pin yerleri yamuldu değiştirip H310M MSI aldım kurulumunu gerçekleştirdim fakat bu sefer de ekrana görüntü alamıyorum VGA ışığı yanıyor ekran kartımda sorun olmadığına eminim. Sizce sorun neyle kaynaklı?

Sistem; i3-9100F
RX580 4 GB.
16 RAM.
256SSD.
500HDD.

VGA ışığı devamlı mı yanıyor yoksa belli bir süre sonra sönüyor mu?
devamlı yanıyor ama sorun ekran kartında değil eminim

Ram'lerin sarı kısımlarına el değmeden temiz bir okul silgisi ile silip takarmısın tekrardan.
sorun ramlerde olamaz dostum ramin birini sıfır aldım ama denemekte fayda var

VGA ışığı devamlı mı yanıyor yoksa belli bir süre sonra sönüyor mu?
ne kadar doğru bilmiyorum ama msı h310m pro 8.nesile kadar destekliyor dediler bios güncellemesi yapmadan görüntü gelmez dediler başka bir işlemciyle sizce olabilitesi var mısır
Ram'lerin sarı kısımlarına el değmeden temiz bir okul silgisi ile silip takarmısın tekrardan.

Devamlı yanıyor ama sorun ekran kartında değil eminim.

Sorun RAM'lerde olamaz dostum RAM'in birini sıfır aldım ama denemekte fayda var.

Ne kadar doğru bilmiyorum ama MSI H310M Pro 8.nesile kadar destekliyor dediler BIOS güncellemesi yapmadan görüntü gelmez dediler başka bir işlemciyle sizce olabilitesi var mısır.

Yedek bir işlemci ile BIOS güncellemesi yapın, eğer görüntü alamazsanız 4 ya da 8 pin olan işlemci güç bağlantınızı kontrol ediniz.

devamlı yanıyor ama sorun ekran kartında değil eminim

sorun ramlerde olamaz dostum ramin birini sıfır aldım ama denemekte fayda var

ne kadar doğru bilmiyorum ama msı h310m pro 8.nesile kadar destekliyor dediler bios güncellemesi yapmadan görüntü gelmez dediler başka bir işlemciyle sizce olabilitesi var mısır
İşlemci desteğiniz var ama BIOS sürümünüzü kontrol etmeniz lazım.

1664270239882.png

Ayrıca RAM'lerinizin de tam marka modelini belirtir misiniz?

Kendinizde burdan kontrol edebilirsiniz.

İşlemci desteğiniz var ama BIOS sürümünüzü kontrol etmeniz lazım.

Eki Görüntüle 1529119

Ayrıca RAM'lerinizin de tam marka modelini belirtir misiniz?

Kendinizde burdan kontrol edebilirsiniz.

evet işlemci desteği görünüyor ama bilmiyorum açamadığımdan sürümü ramlerimin birini yeni aldım adata xpg d10 8gb cl16 bi ram diğeri d30 modeli

Yeni konular

Geri
Yukarı