i3-9100F sistemde ekran titremesi

bvivno

Decapat
Yaklaşık 10 gün önce yeni bir SSD alıp temiz Windows kurulumu gerçekleştirdim. Kullandığım uygulamaları ve Windows'u son sürümüne güncelledikten birkaç gün sonra oyunlarda veya nadiren video izlerken ekranımda flickering olduğunu gördüm. Başta kullandığım eski güç kaynağının ekran kartımı besleyemediğini düşündüm ve yeni bir güç kaynağı aldım. Buna rağmen sorunu çözemedim. Örnek vermem gerekirse Valorant oynarken haritanın belirli bir noktasında belirli bir yöne baktığımda bunu yaşıyorum. Bu dediğim bölgeden ayrıldığımda sorun yaşamıyorum, daha önce de menüde davet kısmına faremi getirdiğimde flickering yaşıyordum ve fareyi ne kadar orada tutarsam o kadar şiddetleniyordu. Kısacası gerçekten rastgele sorunlar yaşıyorum biraz araştırma yaptığımda Windows 10'un kendi yüklediği driverlarda sorun olduğunu söylemişler (makale). Burada yazdığı gibi safe mode da aygıt yöneticisinden driverı kaldırıp sonrasında Windows'u normal olarak başlatıp Windows Update yaptım sonrasında NVIDIA'nın sitesinden güncel driverımı indirdim ve daha önce yaşadığım menüdeki sorun kalktı ama az önce oyun oynarken haritadaki merdivende sağ tarafa doğru baktığımda aynı flickeringi yaşadım. Sorun nedir veya böyle bir şey daha önce yaşayan oldu mu? Sıcaklık değerlerim normal.

i3-9100F
16 GB DDR4 @ 2666MHz.
ASUS Dual GTX 1060 3GB.
Sharkoon SHP650 V2 80+ PSU.
Arkadaşlar sorunun kullandım DVI kablosunda olduğunu fark ettim kabloyu değiştirdim ve 10 saattir herhangi bir sorun yaşamadım sorun büyük ihtimal kablodaydı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yukarı