i3 9100F sisteme işlemci yükseltme önerisi

Ugurtosun41

Hectopat
RAM
Crucial 8GB (2x8GB) Ballistix DDR4 2666MHz CL16 PC Ram
Anakart
MSI H310M PRO-VDH Plus 2666mhz
işlemci: Intel Core i3-9100F 3.60GHz
ekran kartı: MSI Radeon RX 570 series Armor 8G OC 8 GB GDDR5 256bit AMD.

Oyunlarda CPU kullanımı sürekli %100 oluyor League of Legends, Valorant gibi oyunlarda işlemci kullanımı %100'ün altındayken sorun olmuyor ama %100 olduğu zaman takılma oluyor işlemcinin yetersiz geldiğini düşünüyorum. i3 12. nesil işlemciye geçmek istiyorum ana kartım uygun mudur? 12.nesile yükseltme yapabilir miyim? Bunu 1920x1080 165Hz bir monitöre geçerken fark ettim çünkü eskiden 1440x900 75Hz bir monitör kullanıyordum ve 75 FPS için yeterliydi donanımlarım ama sanırım artık işlemci yükseltmesi yapmam gerek bu durumda en az parayla en fazla verimi nasıl alırım? Yardımcı olursanız sevinirim.

O anakarta 12. nesil Intel takamazsınız. H610, B660, Z690 anakartlardan birisini almanız gerekir. i3 12100F iyi bir seçenektir, bunu da ekleyeyim.

i3 12100F ve H610 fena değil bakabilirsiniz.

Bende şu an mevcut olan parçaları satmam kolay mı bu parçaların hala alıcısı piyasası var mıdır şu anki parçalarımı satıp üzerine koyup bunları almak iyi fikir olabilir.

Bende şu an mevcut olan parçaları satmam kolay mı bu parçaların hala alıcısı piyasası var mıdır şu anki parçalarımı satıp üzerine koyup bunları almak iyi fikir olabilir.

Neden olmasın koyarsınız sahibinden Letgo dolap vs. almak isteyenler iletişime geçer zaten.

Bende yaklaşık olarak 1-2 ay önce anakartımı işlemcimi ve RAM'imi sattım eski nesil hala alıcıları var hocam sahibindene Param Güvende ile koyarsanız ilana kargo ile gönderdim ben herhangi bir sıkıntıda yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı