i3 9100F ve GTX 1650 sistem CoD Warzone FPS düşmesi sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

Kovacs314

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sistemim:
i3 9100F
GTX 1650
Crucial Balistix 8 GB 3000 MHz

Oyun minimum 12 GB RAM istiyor. Sorunun 8 GB RAM'den kaynaklandığını biliyorum fakat yeni RAM almadan dropları en aza düşürebilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarları düşürdükçe 12 GB gereksinimde azalır. Normalden fazla mı ani düşüş yaşıyorsunuz? Öyle ise oyun ayarlarını en düşükten yavaş yavaş en yükseğe denemeler yaparak yükseltin.

Ayrıca sistemin ne kadar kararlı çalıştığını kontrol edin. (Arka plan programları, güncellemeler vs...)

Merhaba, sistemim:
i3 9100F
GTX 1650

Oyun minimum 12 GB RAM istiyor. Sorunun 8 GB RAM'den kaynaklandığını biliyorum fakat yeni RAM almadan dropları en aza düşürebilir miyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Ayarları en düşüğe alınca RAM kullanımı ve buna bağlı droplar azalıyor. Yeni RAM almadan idare etmek zorundaysan düşük ayarlarda oynayabilirsin.

Ayarları düşürdükçe 12 GB gereksinimde azalır. Normalden fazla mı ani düşüş yaşıyorsunuz? Öyle ise oyun ayarlarını en düşükten yavaş yavaş en yükseğe denemeler yaparak yükseltin.

Ayrıca sistemin ne kadar kararlı çalıştığını kontrol edin. (Arka plan programları, güncellemeler vs..)

Ayarları en düşüğe alınca RAM kullanımı ve buna bağlı droplar azalıyor. Yeni RAM almadan idare etmek zorundaysan düşük ayarlarda oynayabilirsin.

Teşekkür ederim bilgisayar başına geçince sizleri haberdar edeceğim.

Merhaba, sistemim:
i3 9100F
GTX 1650

Şimdi bende 8 GB Ram var ve drop olmadan oynayabileceğin ayarı söylüyorum, ilk olarak oyun açıldığında Alt+Tab atıp Görev Yöneticisinden oyunun önceliğini Normal yapıyorsun bu işlem hem oyunun daha stabil çalışmasını sağlar hem de sistemi fazla zorlanmamasını sağlar oyun salak gibi kendisine yüksek öncelik veriyor, ikinci işlemde oyuna girdiğinde oyun dosyalarından "ModernWarfare.exe"yi "ModernWarfare.exe1" olarak değiştir bu oyunun hem çökmesini hemde stabilitesini arttırıyor biraz mantıksız bu adım farkındayım, üçüncüsü oyunu açtığında Battle.net'i kapatabilirsin, dördüncüsü her zaman "Fullscreen" modda oyna ve Custom FPS Limit gibi bir ayar olması lazım onu Custom'a aldıktan sonra altında üç tane kutu çıkıyor ilk kutuyu 144 Fps olarak ikinci kutuyu 60 üçüncüyü ise 30 olarak ayarla, oyunun nasıl bir grafik motoru varsa artık bunları yapmadan oyun stabil çalışmıyor özellikle Custom FPS Limit ayarını yapmadan direk FPS yükseltiyor önceden 50 FPS iken şimdi 88-92 FPS alıyorum sabit.

Geri
Yukarı