i3 9100F ve RX 480 sistem FPS düşüşü

Under.nvid

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar gerçekten bilgisayarımın sıkıntıları var. Aldıktan ilk 1 hafta her şey iyiydi. Sonra ekran kartı ısınma sorunları başladı oyunlarda 85 dereceye çıkıp drop yapıyordu.
Sonra termal macun alıp sürdüm ekran kartına ısınma sorunu gitti hayvan gibi FPS düşüşü ve drop başladı. Termal macunum Arctic MX-4. PC özelliklerim imzamda yazıyor.
4000TL boşa gitti :(
Sistem: İşlemci: i3 9100F / ekran kartı: MSI Gaming X RX 480 (2. el almaz olaydım) / anakart: MSI H310M PRO-VDH Plus / PSU: Xigmatek X-Power 600W 80+ Bronze / monitör: LG 22MK400H-B / RAM: Hyper X Fury 1x16 2666MHz CL16 RAM / SSD: Samsung 860 Evo 250GB / kasa: Dark N10 Pro.

Arkadaşlar gerçekten bilgisayarımın sıkıntıları var. Aldıktan ilk 1 hafta her şey iyiydi. Sonra ekran kartı ısınma sorunları başladı oyunlarda 85 dereceye çıkıp drop yapıyordu.
Sonra termal macun alıp sürdüm ekran kartına ısınma sorunu gitti hayvan gibi FPS düşüşü ve drop başladı. Termal macunum Arctic MX-4. PC özelliklerim imzamda yazıyor.
4000TL boşa gitti :(
Sistem: İşlemci: i3 9100F / Ekran kartı: MSI Gaming X RX 480 (2. el almaz olaydım) / Anakart: MSI H310M PRO-VDH Plus / PSU: Xigmatek X-Power 600W 80+ Bronze / monitör: LG 22MK400H-B / RAM: Hyper X Fury 1x16 2666MHz CL16 RAM / SSD: Samsung 860 Evo 250GB / kasa: Dark N10 Pro.

Mining yapılmış olabilir karta. RX 470 ve RX 480'de fazlasıyla mining yapılır.

Bence RAM inizin tek kanal olmasıyla alakalı olabilir mining yapılınca performans aşırı düşmez miningli ekran kartı kullandım öyle bir sorun yaşamadım sadece fazla ısınır gereğinden. RAM inizi satıp 8x2 yapın bence düzelir genelde o yüzden sorun yaşayan çok insan var.

Bence RAM inizin tek kanal olmasıyla alakalı olabilir mining yapılınca performans aşırı düşmez miningli ekran kartı kullandım öyle bir sorun yaşamadım sadece fazla ısınır gereğinden. RAM inizi satıp 8x2 yapın bence düzelir genelde o yüzden sorun yaşayan çok insan var.
Ama işte peki neden termal macun sürme işleminden önce FPS değerlerim ısınmadan önce normaldi?

Yeni konular

Geri
Yukarı