i3 9100F ve RX 570 ani FPS düşme sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

The night joker

Hectopat
Resimlerde de gördüğünüz gibi işlemci kullanımı düşünce aynı oranda FPS'de düşüyor ve takılmaya sebep oluyor. Bu da akıcılığı etkiliyor. Ne yapmalıyım? Sistem i3 9100F RX570 RAM 3200MHz 2x8
Ekran Görüntüsü (10).png
Ekran Görüntüsü (11).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz var. 9100F kullandım bir süre ve kesinlikle acilen değiştirmen lazım FPS drop istemiyorsan. MSAA yazan her şeyi kapat ve v-sync aç biraz kurtarır.

Darboğaz var. 9100F kullandım bir süre ve kesinlikle acilen değiştirmen lazım FPS drop istemiyorsan. MSAA yazan her şeyi kapat ve v-sync aç biraz kurtarır.
Merhaba hocam. Ben i3 9100f ile rx 590 kullanıyorum ve darboğaz yaşamadım. Belki arkadaşta başka bir sorun vardır?

Çözünürlüğü düşürüp ayarları biraz kısmayı dene. 1080p de ani düşüşler alma sebebin işlemcin sanırım. Medium ayarlarda çoğu oyun için i3 9100f ve rx 570 8gb iyi çalışıyor diye biliyorum.

Edit: Müthiş çalışıyormuş cidden hatırladığım gibi. Sistemin sürücülerini güncellemen lazım. Ekran kartının termal macunu bitmişte olabilir ama emin olamadım. Bence sorun işlemcinde. İşlemcin aşırı ısınıyor olabilir termal macunu bitmiştir belki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözünürlüğü düşürüp ayarları biraz kısmayı dene. 1080P'de ani düşüşler alma sebebin işlemcin sanırım. Medium ayarlarda çoğu oyun için i3 9100F ve RX 570 8 GB iyi çalışıyor diye biliyorum.

Edit: Müthiş çalışıyormuş cidden hatırladığım gibi. Sistemin sürücülerini güncellemen lazım. Ekran kartının termal macunu bitmişte olabilir ama emin olamadım. Bence sorun işlemcinde. İşlemcin aşırı ısınıyor olabilir termal macunu bitmiştir belki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Denedim ama olmadı CS:GO'da en düşük ayarlar ve 1280X720 oynadım hala takılma oluyor şu an çok azldı CS:GO'da High'a aldım grafikleri ama GTA 5 Just Cause 3 gibi işlemci bazlı oyunlarda hala takılmalar çok aşırı oluyor sistem yeni termal macunu bitmemiştir Driver'larda en günceli
Darboğaz var. 9100F kullandım bir süre ve kesinlikle acilen değiştirmen lazım FPS düşmesi istemiyorsan. MSAA yazan her şeyi kapat ve v-Sync aç biraz kurtarır.

Deneyeceğim.

Evet işe yaradı ama hala var her 20 saniyede 1 oluyordu şu an her 7 dakikada birçok daha kısa sürüyor teşekkürler.
Önemli değil. Bende Vega 56 vardı daha yüksek performans verdiği için daha çok yaşıyodum. GTX 1060 ile arkadaşım 100 FPS civarı alırken ben 70 80 alıyordum. En çok polis kovalarken drop giriyor ona mutlaka dikkat et. İşlemciyi yoran her türlü ayarı en düşüğe getirmek sorununu çözecektir. Yukarıda ki VRAM sayacı mesela 2500/4096 falansa, ayarları tek tek dene 2500'de sabit kalıyorsa GPU yükü artmıyordur yüksek ihtimal. Sabit kaldığı tüm ayarları en düşüğe çek diğerlerini fulle ama kesinlikle MSAA ve Reflection MSAA kapalı olsun. Ben Apex Legends'ta falanda yaşıyordum onun için de başlatma kodu kullanmalısın.
İşlemci darboğaz varsa çözünürlük artırılıp detaylar fullenir. Darboğaz azalır. 9100f yeterli gta 5 için. Fulleyin herşeyi.
2K civarı çözünürlüğü kaldıramaz RX 570 kart.
Denedim ama olmadı CS:GO'da en düşük ayarlar ve 1280X720 oynadım hala takılma oluyor şu an çok azldı CS:GO'da High'a aldım grafikleri ama GTA 5 Just Cause 3 gibi işlemci bazlı oyunlarda hala takılmalar çok aşırı oluyor sistem yeni termal macunu bitmemiştir Driver'larda en günceli

Deneyeceğim.
CS:GO işlemci ağırlıklı bir oyun ve çözünürlük düştükçe işlemci yükü artıyor efsanevi derecede. Çoklu CPU kullanımını aç diğer her şeyi kapat istediğin çözünürlüğe al ve cayır cayır oyna. Bir ihtimal daha HDD eski ise okuma hızından kaynaklı darboğaz yaratıyor olabilir.
Çözünürlüğü düşürüp ayarları biraz kısmayı dene. 1080p de ani düşüşler alma sebebin işlemcin sanırım. Medium ayarlarda çoğu oyun için i3 9100f ve rx 570 8gb iyi çalışıyor diye biliyorum.

İşlemcinin %100 olduğu zaten belli attığı fotoğraftaki değerden. Eğer ısınma olsaydı zaten işlemci kullanımı düşerdi.

Ayrıca o Apex Legends testinde işlemci %60 kullanılıyor. Bu değerlere ulaşmak imkansız gibi bir şey 9100F ile. Lütfen test videolarına aşırı güvenmeyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı