i3 9100F ve RX 570 darboğaz olur mu?

Merhabalar. Sizin açtığınız konuyu görmüştüm ve genel olarak RAM kaynaklı olduğundan bahsetmişler ve Warzone oyununun ciddi miktarda RAM kullanımından bahsedilmiş. Ben sistemimde Warzone hiç denemedim fakat yine yüksek RAM tüketimi olan Bannerlord ve Rust oyunlarını denemiştim. İlk başta bende tek kanal 8 GB RAM kullanırken bu iki oyunda düşük GPU kullanımı ve RAM kaynaklı FPS düşüşleri meydana geliyordu. Fakat 16 GB çift kanal RAM yapınca hem GPU kullanımı arttı hem de RAM kaynaklı FPS düşüşleri çözüldü. Ayrıca oyun içerisindeki sistem sıcaklığı ne durumda özellikle işlemci ve ekran kartının sıcaklıklarına baktınız mı?

Merhabalar hocam, evet bende çok fazla takip ediyorum 2 gündür Warzone cidden RAM isteyen bir oyunmuş. Oyun içi sıcaklık değerlerine gelirsek sürekli takip ederek oynayıp test ediyorum işlemcim %100'e ulaşınca 60 dereceyi geçmiyor 50 60 arası sürekli ekran kartımın kullanımı %50 %80 arası seyriyor ve GPU'mun sıcaklığı da 45 50 arası oluyor sanırım tek çarem RAM satın almak kaldı.

Geri
Yukarı