i3 9100F ve RX 580 FPS'yi daha stabil tutma

ByArda

Hectopat
Merhabalar, yaklaşık 10 gün önce i3 9100F ve RX580'li bir sistem satın aldım. Sistemin Driver'lerini kurdum, BIOS güncelledim, XMP profilesini değiştirdim fakat buna rağmen PUBG gibi oyunlarda stabil bir FPS alamıyorum, yani aynı sistemi kullanan kişilere göre çok daha düşük FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir?

GPU yükte sıcaklık: 78-87 arası oda sıcaklığı 34 derece (yan kapağı sökünce 70-79 arası oluyor)

CPU sıcaklığı: Turbo mod açıkken 75-85.
Turbo mod kapalıyken 70-79.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasada hava akışı sorunu olması muhtemel gibi görünüyor. Birde ön kapağı aç bakalım.

Merhabalar. Sistem özelliklerini tam belirtir misiniz? Sistemi vatan bilgisayar üzerinden hazır olarak mı aldınız? Eğer öyle ise kullanılan kasanın hava akışı kötü olduğu için sistem parçaları ısınır. Kasanın yan tarafı açık bir şekilde deneyin. Ekran kartı için ise undervolt ve fan ayarı yapabilirsiniz.

İşlemci throttling oluyorsa fps düşer bu da ısıdan kaynaklı yani kasanın hava akışı önemli.

Merhabalar, yaklaşık 10 gün önce i3 9100F ve RX580'li bir sistem satın aldım. Sistemin Driver'lerini kurdum, BIOS güncelledim, XMP profilesini değiştirdim fakat buna rağmen PUBG gibi oyunlarda stabil bir FPS alamıyorum, yani aynı sistemi kullanan kişilere göre çok daha düşük FPS alıyorum. Bunun nedeni nedir?

GPU yükte sıcaklık: 78-87 arası oda sıcaklığı 34 derece (yan kapağı sökünce 70-79 arası oluyor)

Sistemde kaç GB RAM var?

Merhabalar. Sistem özelliklerini tam belirtir misiniz? Sistemi vatan bilgisayar üzerinden hazır olarak mı aldınız? Eğer öyle ise kullanılan kasanın hava akışı kötü olduğu için sistem parçaları ısınır. Kasanın yan tarafı açık bir şekilde deneyin. Ekran kartı için ise undervolt ve fan ayarı yapabilirsiniz.
Cevap yasağın vardı kusura bakmayın.
Evet sistemi vatandan aldım.
Sistemde kaç GB RAM var?
8GB 2400mhz ram mevcut

8GB 2400mhz ram mevcut
Evet o hazır sistemde kullanılan kasa cidden kötü. Kasanın yan tarafı açık kullanırsanız sıcaklık değerleri daha düşük olacaktır. Ekran Kartı için ise ekstra olarak undervolt ve fan ayarı yaparsanız sıcaklık değeri daha da düşecektir. Bu arada XMP profilini açmanıza gerek yok en fazla 2400 Mhz çalışacaktır zaten. İşlemcinin turbo modunu kapatmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Sistem özellikleriniz yazın. Kasa ve PSU da yazın.

8GB 2400mhz ram mevcut
Al işte, Vatan’ın sistemlerindeki kasalar berbat. Muhtemelen Frisby veya Rampage kasa satmışlar. Kasa ile alakalı olması muhtemel. Lütfen siste olmadan önce her parçayı buraya yazın ki kalitesini söyleyelim.

Sistem özellikleriniz yazın. Kasa ve PSU da yazın.

Al işte, Vatan’ın sistemlerindeki kasalar berbat. Muhtemelen Frisby veya Rampage kasa satmışlar. Kasa ile alakalı olması muhtemel. Lütfen siste olmadan önce her parçayı buraya yazın ki kalitesini söyleyelim.
İ3 9100f
Asus dual rx580 4gb 256bit
HyperX 8gb 2666mhz ram
Everest X line kasa
Asus prime h310mk r2.0 anakart
Rampage 500 80+ psu

Geri
Yukarı