i3 M730 sistemde disk kullanımı %100'e yükseliyor

Emir Demir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bir süredir çözemediğim illet bir sorunum var. Disk kullanımım bilgisayarım boşta durması veya bir işlem yapılması fark etmeksizin %100'e çıkıyor. Birçok çözüm denememle birlikte bu sorunu 2 aydır çözemedim. Her zaman olmuyor bu arada bu problem. Yani bilgisayarı 4-5 açışımdan 1 tanesinde 6 saate yakın kullanmama rağmen bu soruna rastlamıyorum. Tam çözdüm sorunu diye düşündüğüm zaman sorun tekrar nüksediyor. SysMain, Windows Search her şey kapalı. SSD'nin çözüm olduğunun farkındayım ama şu anlık alabilecek bir durumda değilim. Farklı çözüm önerileri olanlar varsa lütfen bana yardım etsin.

-Windows 10 Pro 64 Bit
-i3 M370 İşlemci
-8 GB RAM
-HD5450 ekran kartı
-500 GB Harddisk
IMG_20210414_082845.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka çözümü yok bence. Windows 10 Pro bir de SSD şart ya da farklı win sürümlerini kullanmalısınız. 8.1 veya 10 Home.

HDD ile Windows 10 hayal gibi bir şey 8.1 geçiş yapmanızı öneririm ya da 19xx sürümleri Home versiyonu biraz daha iyi olacaktır.
Bundan önce Windows 10 Home kullanıyordum. Bu problemi belki format çözer diye bir ümitle usb belleğime Windows 10 Pro yazıp format attım fakat bir süre sonra problem tekrar oluştu. Bu sorunla da USB'ye Windows 8.1 yazmam epey bir süre alacak gibi. 😂
Diski en çok kullanan program nedir?
Fotoğrafta gördüğün gibi hiçbir şey. 🙁
HDD ile Windows 10 hayal gibi bir şey 8.1 geçiş yapmanızı öneririm ya da 19xx sürümleri Home versiyonu biraz daha iyi olacaktır.
Affedersen bir sorum daha olacak. USB'siz 8.1 versiyonuna geçebileceğin metodu kullanırsam bu sorundan dolayı 8.1'e geçişte bir sıkıntı yaşayabilir miyim?

Son düzenleme:
Altta bir şey kullanıyordur sanmıştım. Diski hiçbir program kullanmıyorsa diskte bir sorun olabilir.
Diskim daha yeni. Dediğim gibi bazı açılışlarda bu problemi yaşamıyorum ve sorunu çözmek için attığım 2 formatta da herhangi bir şekilde yavaş formata rastlamadım. Mavi ekran da yemiyorum. Yani açıkçası ben sorunun diskle alakalı olduğunu pek düşünmüyorum. :)

Geri
Yukarı