i3 Tabanlı Sisteme i5 İşlemci Almak

Sherlock

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

1 Yıl önce bir masaüstü PC aldım ama bilgisayarlar konusunda o kadar bilgili olmadığım için i3 işlemcili bir bilgisayar almışım. Bilgisayarımı iş ve oyunlar için kullanıyorum. Ama Assasin's Creed Black Flag oyununu yuklediğimde oyun kasıyordu, oynayamadım. Bunun büyük ihtimalle i3 işlemciden olduğunu dusundum. GTA 5 oyununuda çalıştırmayacağını dusunuyorum.

Bu yüzden internette satılık işlemcilere baktım i5 işlemci alsam sorunlar çozulur herhalde. Ben baktım ama nereden almalıyım, almalı mıyım, hangisini almalıyım? Bi bilgim yok.

PC'min özelliklerini şu kadar biliyorum; i3 3.30 GHz 64 bit işlemci, 1GB ekran kartı. Hangi işlemciyi almalıyım ne yapmalıyım? Bana onerirseniz ve açık bir dille anlatırsanız memnun olurum. İşlemcinin fiyat aralığıda ucuz olursa iyi olur.

Sıkılmadan okuyup, cevapladığınız için Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir işlemcin var demişsin onerilen ekran kartlarını alsam gta yı oynayabilirmiyim. Hocam guç kaynağı felan anlamadığım işler evde olsam bakardım :D Onerdiğiniz ekran kartları bana biraz pahalı geldi. MSI GT730 DDR3 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı nı alsam gta yı oynayabilirmiyim ? Veya onerebileceğiniz 200-250 tl arası bi ekran kartı var mı ?

Risk var elbette, ama az verip çok almanın tek yolu bu. Gerçi o kartların ederi de o kadar. Fazla komplocu olmaya gerek yok. İnsanlar yeni kart alıyorlar sonra eldekini satıyor mecburen. Sen de alırsan eğer 1 2 sene sonra satıp başka bakacaksın.
GET'li ürün alırsan 3 güne kadar deneme şansın olur. Kartı beğenirsen alırsın, sorunlu ise iade edersin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı