İ310100F ve GTX 1660 oyunlarda performans sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

ygtslck01

Hectopat
Daha fazla  
1660 Super
i3 10100F
16 GB RAM Dual Crucial RAM
H410 anakart
Netac 240GB SSD 530
Almam gereken FPS'nin altında alıyorum ve akıcılık sorunlarım var oyun 300 FPS ama 30 FPS gibi.
SSD testi yaptım arkada Chrome açıktı ve CS:GO açıktı ama sadece menüdeydim oyun içi değildi yazma hızı 99 MB okuma 500 MB çıktı(560 okuma 520 yazma diyor ama) acaba bu akıcılık FPS düşmesi SSD yüzünden mi oyun kömür gibi Smooth değil çok kötü kaymak gibi olsun istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba SSD'nin oyun FPS'sinde hiçbir artısı veya eksisi yoktur. Oyunun kurulumu ve başlatırken açılış hızı hariç, aktif bir uygulama açık iken işlemci RAM ve birçok bileşen çalışır durumda test gerçekleştirmek elbette okuma yazma gibi sonuçları düşürecektir bunu her şey kapalı olduğu zaman istediğimiz aparatı yalnız veya tüm sistemi birlikte test ederseniz doğru sonuç alırsınız oyun sorununa gelince monitör çözünürlüğü, monitörün Hz değerleri ve oyunun grafik ayarlarını düzenlemeyi deneyebilirsiniz.

Sorunda o SSD stabil değil bazen boşda bile o değerler çıkabiliyor 165 Hz DP ile bağlı HDMI ile denedim grafik ayarları cart curt driver sil yükle format at ayarları düşür arttır hiçbir şey bu akıcılık FPS düşmesi sorununu düzeltmedi elektrik hattı veya üçlü priz ile alakalı olabilir mi üçlü prizim eski biraz. SSD alacağım yeni zaten yazma hızları düşük geldi belki FPS düşmesi ve akıcılık onla alakalıdır bazen SSD oyun içinde yüzde 70 oluyor ve oyun öyle bir kasıyor ki saçma sapan.

Peki diyelim ki sorun SSD'den kaynaklı değiştirdik okuma yazma hızınız yükseldi ama yine drop yerseniz işlemci ve ekran kartı ayarlarını takip etmeden bunları bilemeyiz Crystaldisk ile SSD'yi boşta test etmelisiniz virüs yada uTorrent gibi uygulamalar da var ise kullanılıyorsa bulaşmışsa ssdnizi yıpratmış olabilir.

Peki diyelim ki sorun SSD'den kaynaklı değiştirdik okuma yazma hızınız yükseldi ama yine drop yerseniz işlemci ve ekran kartı ayarlarını takip etmeden bunları bilemeyiz Crystaldisk ile SSD'yi boşta test etmelisiniz virüs ya da uTorrent gibi uygulamalar da var ise kullanılıyorsa bulaşmışsa ssdnizi yıpratmış olabilir.

İnşallah öyledir yapabileceğim tek şey SSD almak ama sanırsam SSD çünkü oyun oynarken arkada YouTube açıyorum normalde sistem çok güçlü ytden ne olacak değil mi ama SSD biraz kullanılmaya başladığı anda akıcılık daha fazla gidiyor fare falan ağırlaşıyor zaten sorun ekran kartıysa sıçtık brom kartım 5.000 TL ne yaparım bilmiyorum gamegaraja yazdım sistemi bize yollayın paketleyip diyor ama kargo sırasında bir şey olursa sorumluluk bizde değildir diyor şaka gibi bir firma cidden.

Gerçekten üzgünüm GameGaraj ya da İtopya ben sistemlerini bilmiyorum yurt dışında yaşıyorum ama yapabiliyorsan ekran kartını söküp varsa orijinal kutusuna koy yoksa extra bir bedel ödeyerek sağlam bir kargo firmasıyla gönder. SSD markasının ismini inan hiç duymadım Çin dostu bir marka sanırım maliyeti kurtarmak için kullanılmış sanırım geçmiş olsun şimdiden umarım her şey yoluna girer sizin için.

Gerçekten üzgünüm GameGaraj'ya da İtopya ben sistemlerini bilmiyorum yurt dışında yaşıyorum ama yapabiliyorsan ekran kartını söküp varsa orijinal kutusuna koy yoksa extra bir bedel ödeyerek sağlam bir kargo firmasıyla gönder. SSD markasının ismini inan hiç duymadım Çin dostu bir marka sanırım maliyeti kurtarmak için kullanılmış sanırım geçmiş olsun şimdiden umarım her şey yoluna girer sizin için.

İnşallah Kingston alacağım A2000 bir kronik sorunu yok değil mi bu modelin M.2 inş Kingston kurtarır beni.
Peki diyelim ki sorun SSD'den kaynaklı değiştirdik okuma yazma hızınız yükseldi ama yine drop yerseniz işlemci ve ekran kartı ayarlarını takip etmeden bunları bilemeyiz Crystaldisk ile SSD'yi boşta test etmelisiniz virüs ya da uTorrent gibi uygulamalar da var ise kullanılıyorsa bulaşmışsa ssdnizi yıpratmış olabilir.

Bir de şöyle bir sorun oluyor mesela CS'de lobi ile maça girdiğimde yani arkadaşlarımla solo değil lobide oyun daha çok kasıyor gibi oluyor ve droplar fena derece artıyor.

Son düzenleme:
CS:GO göstermiyor bloke ediyor ancak MSI Afterburner kullana bileceğiniz bir oyunda bütün bilgileri izleyebilirsiniz ekran kartınız muazzam 1080p için ancak CS:GO'da ayarları ne kadar düşürdüğün işlemciyi ne kadar darboğaz yaptığın çok önemli lobi de beklemen ya da oyun içerisinde drop yemen internetini, ekran kartını işlemci ve RAM'lerini bağlar. SSD sadece masaüstünden oyunun lobisine -oyunun lobisinden serverin içine girişinde map yüklemeye yarar ondan sonrası serverle senin internetine bağlı yani SSD boşa çıkıyor. Sisteminin kullanım yüzdelerini sıcaklık değerlerini bilmen gerek Witcher 3, PUBG Steam, Valorant vb oyunlarda Afterburner ayarlanı yapıp izleyerek karar verebilirsin✌️

CS:GO göstermiyor bloke ediyor ancak MSI Afterburner kullana bileceğiniz bir oyunda bütün bilgileri izleyebilirsiniz ekran kartınız muazzam 1080p için ancak CS:GO'da ayarları ne kadar düşürdüğün işlemciyi ne kadar darboğaz yaptığın çok önemli lobi de beklemen ya da oyun içerisinde drop yemen internetini, ekran kartını işlemci ve RAM'lerini bağlar. SSD sadece masaüstünden oyunun lobisine -oyunun lobisinden serverin içine girişinde map yüklemeye yarar ondan sonrası serverle senin internetine bağlı yani SSD boşa çıkıyor. Sisteminin kullanım yüzdelerini sıcaklık değerlerini bilmen gerek Witcher 3, PUBG Steam, Valorant vb oyunlarda Afterburner ayarlanı yapıp izleyerek karar verebilirsin✌️

Hepsini yaptım biliyorum sıcaklık sorunum yok her şey doğal ekran kartı kullanımı ve işlemci kullanımlar doğal olarak az CS ve Valorant'ta.

Geri
Yukarı