i5 10200h ve GTX 1650 Ti sistemde düşük FPS

İşletim sistemi
Windows 10

garipgamerr

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Umarım gününüz iyi geçiyordur :) bilgisayarımı bu sene aldım. Hayal ettiğim bilgisayarı ama performansında bir düşüş hissettim sanki. Örneğin: Farming Simulator 19 oynarken bilgisayarımın Ultra ayarları bile rahat açması gerekirken yüksek ayarlarda bile ufak kasmalar fark ettim. Acaba bunun bir çözümü var mı ya da sorun neden kaynaklı? Performans hakkında bilgi alabileceğim bir program gibi bir şey var mı? Tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Intel i5-10200h
GTX 1650 Ti
8 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Umarım gününüz iyi geçiyordur :) bilgisayarımı bu sene aldım. Hayal ettiğim bilgisayarı ama performansında bir düşüş hissettim sanki. Örneğin: Farming Simulator 19 oynarken bilgisayarımın Ultra ayarları bile rahat açması gerekirken yüksek ayarlarda bile ufak kasmalar fark ettim. Acaba bunun bir çözümü var mı ya da sorun neden kaynaklı? Performans hakkında bilgi alabileceğim bir program gibi bir şey var mı? Tavsiyeleriniz ve düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Intel i5-10200h
GTX 1650 Ti
8 GB RAM
Sanırım Monster kullanıyorsunuz, oyun içi sıcaklık derecelerini atar mısınız MSI Afterburner ile ölçüp?

Intel i5-10200h
GTX 1650 Ti.
8 GB RAM.

Ürünlerin tam marka modelini yazmalıydınız.

Örneğin SSD BX500 ise Windows ekranında gezinirken bile donmalar oluyor.

Ayrıca 8 GB RAM yetersiz kalıyor.

Ayrıca bilgisayar performans modunsa mı?

Detaylı bilgi verirseniz çözüm sunabiliriz.

Bu arada NVIDIA denetim masasını açıp program ayarları kısmından oyunu ekleyip NVIDIA GPU seçerseniz düzelmesi lazım.

Büyük ihtimalle oyun 1650 Ti yerine Intel UHD ile açılmış.

Sanırım Monster kullanıyorsunuz, oyun içi sıcaklık derecelerini atar mısınız MSI Afterburner ile ölçüp?

Evet Monster kullanıyorum. Sıcaklık derecesi bunlar ama isterseniz MSI'ı indirebilirim.
Ayrıca bilgisayar performans modunsa mı?

Büyük ihtimalle oyun 1650 Ti yerine Intel UHD ile açılmış.

Bilgisayar performans modunda değil ve 1650 Ti kullanıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    766,4 KB · Görüntüleme: 77
Helalinden bir 95 derecesi var gibi.

Aman hocam naptınız 😂
Oyun içi sıcaklık değerlerini ölçmek için Afterburner daha iyi olur çünkü Alt+Tab atıp sıcaklıklara bakınca sıcaklık düşüyor bakana kadar.

Tamamdır ben fotoğraf atarım.
Oyun içi sıcaklık değerlerini ölçmek için Afterburner daha iyi olur çünkü Alt+Tab atıp sıcaklıklara bakınca sıcaklık düşüyor bakana kadar.

Kurulum nasıl yapılıyor yardımcı olur musun?

Kurulumu tamamladım ama nasıl kullanılır bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    71,4 KB · Görüntüleme: 75
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    439,4 KB · Görüntüleme: 72
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı